skip to Main Content

Yeni Yıl Yeni Sen: Winix Zero S

Hoş geldin 2023!

Yeni yıl için planlar yapıldı, hem beden hem mental sağlığımız için yeni kararlar almaya ve uygulamaya başladık bile. Düzenli egzersiz yapmak her yıl birçok insanın hedefleri arasında. Winix Türkiye olarak belki egzersiz rutininize yardımcı olamayabiliriz. Yine de hava kalitenizi arttırarak sağlıkla egzersiz yapacağınız bir ortam sağlayabileceğimize eminiz.

Daha sağlıklı bir yaşam vücudumuza ne aldığımızla başlıyor. Bol su içmek ya da besin değeri yüksek yiyeceklerle enerji toplamak bunlardan bazıları, peki akciğerlerimiz? Egzersiz yaptığımızda, akciğerlerimiz fazladan çalışır. Aslında, biz egzersiz yaptığımızda kaslarımız  da fazladan çalışır. Bu yüzden vücudumuz daha çok oksijene ihtiyaç duyar, doğal olarak dışarıya da karbondioksit verir. Örneğin vücudumuz normalde dakikada yaklaşık 15 kez nefes alırken, egzersiz yaparken yaklaşık 40-60 kez nefes almaya ihtiyaç duyar (National Library of Medicine).
Oksijen alımı dakikada %300’e katlanırken aldığınız bu oksijen bütün vücudunuzu dolaşır. Egzersiz yaparken iki önemli organın devreye girer: kalp ve akciğerler. Akciğerler vücuda enerji sağlamak için oksijeni taşır, sonra enerjiyi üretirken ortaya çıkan karbondioksiti dışarı atar. Kalp ise kanı, yani oksijeni pompalayarak çalışmakta olan kaslara gönderir. Bu durumda, soluduğunuz havanın güvenli olması içinizi rahatlatmaz mıydı?

Son yıllarda, birçoğumuz evde yapılan egzersizlere dönmeye başladık –bu yüzden evdeki iç mekan hava kalitesinin önemi de arttı. Evde spor yaptığımız alanları bazen havalandırmayı unutabiliriz. Böyle bir durum hava akışının düşmesine, kirli havanın asılı kalmasına ve taze havanın yokluğuna işaret eder. Ter ve vücut kokularının da birleşmesiyle oluşan kirli hava sağlığımızı tehdit etmektedir. Kullandığınız spor ekipmanları da aynı şekilde havayı kirletme ihtimaline sahiptir. Kullanmakta olduğunuz mat, direnç lastikleri ve ağırlıklar havadaki kötü kokunun kaynağı olabilir.

Bu Yeni Yıl Temiz Havanın Tadını Çıkarın!

Winix Zero S “yeni yıl, yeni ben” hedefinizde size temiz bir hava sağlama konusunda iddialı. Winix hava temizleme cihazları arasında ailenin en yeni üyesi olan Winix Zero S, istenmeyen kokuları engeller, hava kaynaklı alerjenleri, kirletici maddeleri ve ultra küçük partikülleri %99.99’a kadar yakalar. Siz en sağlıklı yılınızı geçirmek için hazırlanırken, Zero S sizin için mümkün olan en temiz havayı sağlar!

0 0 votes
Article Rating
Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Back To Top
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x