skip to Main Content

Winix Plasmawave Teknolojisi Nedir? Nasıl Çalışır? Faydaları Nelerdir?

Covid-19 / Coronavirus (koronavirüs) pandemisi ile birlikte kapalı alanlardaki virüs yükünü azaltan ya da yok edebilen hava temizleme teknolojilerine olan ilgi arttı. WINIX; İyonizerli hava temizleyicilere ve UV-C lambalı hava temizleyicilere göre daha üstün olan Plasmawave teknolojisini tercih ediyor.

Winix Plasmawave Teknolojisi

Winix hava temizleyici Plasmawave® teknolojisi, doğanın havayı temizleme yeteneğinden ilham alır ve havayı temizlerken bu süreci doğal, güvenli ve etkili bir şekilde tekrarlar. Hava temizleme teknolojimiz, çift kutuplu iyonlar (pozitif ve negatif) oluşturmak için güvenli ve kısa bir elektrik boşalımı gerçekleştirir ve bu çift kutuplu iyonları yaşam alanınıza dağıtır. Böylelikle havadaki zararlıları doğal bir şekilde nötralize eder.

PlasmaWave Teknolojisi

Plasmawave® Teknolojisinin Faydaları

  • Vücut kokuları (Ter kokusu, Ayak kokusu), yemek kokuları ve özellikle sigara, nargile dumanı gibi günlük hayatımızı etkileyen kokuları büyük ölçüde yok eder ve sizlere temiz bir yaşam alanı sunar.
  • Küflenme ve rutubeti azaltarak iç havayı korur.
  • Statik elektriği azaltarak hava temizleme performansını arttırır ve mikro organizmaların yok edilmesine yardımcı olur. Böylece havayı kirleten organizmalar hava temizleme cihazının hava akışı kolayca yakalanırlar ve kademeli şekilde filtreleri tarafından hapsedilirler.

Nasıl Çalışır ?

  1. Hava Temizleyicilerimizde bulunan PlasmaWave® teknolojisi, havadaki nemden yararlanarak pozitif ve negatif iyonları oluşturmak için kısa bir elektrik boşaltımı gerçekleştirir ve bu durum nanosaniye kadar kısa bir sürede gerçekleşir.
  2. Bu iyonlar Hidrojen () ve Oksijen () iyonlarıdır. İyonlar organizmaların yüzeylerine nüfuz ederek Hidroksiller () oluştururlar. Bu şekilde havadaki serbest dolaşan hidrojen iyonları azalmış olur.
  3. Bu etkileşim, hem havayı kirleten organizmaları ortadan kaldırır hem de organizmaların yapısından çıkarılan hidrojen iyonunun, hava nemi () olarak geri dönmesini sağlar.

Plasmawave® Neden Diğer Teknolojilerden Daha İyidir ?

Plasmawave® Teknolojisi yanlış bir şekilde “İyonlaştırıcı” olarak algılanabilir veya negatif iyon üreten bir teknoloji ile karıştırılabilir. İyonlaştırıcılar sadece negatif iyonlar üretirken bizim kullanmış olduğumuz teknoloji çok daha üstündür. Negatif iyon üreten hava temizleyicileri havayı kirleten organizmaları ortadan kaldırmaz. Bunun yerine, oluşan negatif iyonlar ortamdaki havayı kirleten organizmaları bir araya toplarlar ve mobilya ve zeminlerin yüzeyine yapışmasına sebep olurlar. Günlük yaşantımızda sıklıkla uyguladığımız yürüme veya süpürge kullanma gibi günlük aktiviteler bu organizmaların tekrardan havaya karışmasına sebep olurlar ve sürekli tekrarlanan bir döngü oluşur. WINIX Plasmawave® hava temizleme teknolojimiz havayı kirleten organizmaların konsantrasyonunu etkili bir şekilde azaltır ve daha ferah bir yaşam ortamı sunar.

Plasmawave® Güvenli Mi ?

  • WINIX Hava Temizleme Cihazı Plasmawave® Teknolojisi, iç mekan hava temizleme ozon emisyonları için Kalifornia Hava Kaynak Kurulu (California Air Resource Board)’nun en detaylı Amerikan sertifikasyon ölçütü olan AB 2276 standardını karşılamaktadır. Bu uyumluluğun sağlanabilmesi için hava temizleme cihazlarının elektriksel açıdan güvenliği test edilmeli ve ozon emisyon değerleri milyon başına 0,05 parçanın altında olmalıdır.
  • WINIX Plasmawave® Teknolojisi, UL (Underwriters Laboratories Inc.) güvenlik ve mekanik yapı standartlarına uygundur.
Back To Top