skip to Main Content

WINIX L500 Hava Nemlendiricide, UV-C ve Ultrasonik Teknoloji bir arada!

WINIX L500 Hava Nemlendiricide, UV-C ve Ultrasonik Teknoloji bir arada!

Kuru sinüsler, kanayan burunlar ve çatlamış dudaklar, egzama, cilt kuruluğu gibi sağlık sorunlarına karşı hava nemlendiriciler; kuru iç mekan havasının neden olduğu bu tanıdık sorunları yatıştırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca soğuk buharlı nemlendiriciler de soğuk algınlığı veya diğer solunum rahatsızlıklarının semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Solunum ve bağışıklık sistemimizin etkin çalışabilmesi için havadaki bağıl nem seviyesinin %40 – %60 seviyesinde olması gerekiyor. WINIX L500 hava nemlendirme cihazı suda bakteri oluşmasına imkan vermeden, güvenli ve sağlıklı şekilde suyu buharlaştırır.

WINIX LightCel™ Teknolojisi

WINIX LightCelTM UV-C + LED Teknolojisi suda bulunan bakterileri yok ederek siz ve aileniz için rahatlatıcı ve güvenli bir buhar sağlar. Ultraviyole nemlendiriciler (UV), suyu UV ışığıyla sterilize ederek temiz su buharını odaya yayar. UV-C ışığı, suyu kapalı ortama yaymadan önce sterilize ederek mikrop ve bakterilerin çoğalmasını azaltır. UV-C ışınları biyolojik DNA’nın kimyasal yapısına zarar verme prensibiyle hücrelerin işlevini bozarak çoğalmayı engeller.

Üç tür UV ışını vardır:

Uzun dalga boyu (UV-A)

Orta dalga boyu (UV-B)

Kısa dalga boyu (UV-C)

Ultraviyole ışınlarının dalga boyu ne kadar kısa olursa, sterilizasyon o kadar güçlü olur, bu nedenle sterilizasyon için yaygın olarak kullanılan UV-C ışınlarıdır.

UV Hava Nemlendiricinin Faydaları

Hava Nemlendiricilerin insan sağlığı üzerinde büyük etkileri olduğu bilinmektedir ve bilindiği üzere

UV-C ışığı güçlü bir dezenfeksiyon yöntemidir. WINIX L500 hava nemlendirme cihazı; UV-C ışığı ile dezenfekte ettiği suyu, ultrasonik dalga teknolojisi ile buharlaştırır. Ultraviyole ışığın belirli bir dalga boyunda bakterileri, mikropları, virüsleri ve patojenleri öldürdüğü kanıtlanmıştır. Hava nemlendiricideki UV ışığı, su buharının ortama salınımını yapmadan önce suyu sterilize eder.

Havayı nemlendirmek (özellikle kış aylarında) evinizdeki hava kalitesini iyileştirebilir ve ailenizin sağlığı üzerinde önemli olumlu etkileri olabilir.

UV hava nemlendiricilerin özellikle aşağıdaki durumlar için faydalı olduğu kanıtlanmıştır:

  • Alerjisi ve astımı olan kişiler
  • Cilt sorunları olan kişiler
  • Solunum problemi olan kişiler
  • Havadaki herhangi bir virüs ve bakteri varlığını en aza indirmek isteyen kişiler
  • Kuru iklimde yaşayan kişiler
  • Evde evcil hayvanı olan ve ev kokusu problemi olan kişiler
  • Uyumakta zorluk çeken kişiler

WINIX L500 hava nemlendirme cihazı

Yukarıda açıklanan LightCelTM UV-C + LED Teknolojisi, WINIX L500’ün bir parçasıdır.

WINIX L500 hava nemlendirme cihazı, sıcak ve soğuk buharlı ultrasonik nemlendiricidir. 7,5 litrelik su deposu sayesinde çok fazla bakım gerektirmeden uzun süreler boyunca işini etkin bir şekilde yapabilir. Bu nemlendirici oturma odaları, yatak odaları ve ofisler için uygundur.

Ultrasonik Hava Nemlendiriciler nasıl çalışır?

Ultrasonik hava nemlendiriciler, küçük su damlalarını havaya püskürten yüksek verimli bir teknolojiye sahiptir. Daha sonra bu damlalar buharlaşarak su buharına dönüşür ve alanı nemlendirir. Normal (evaporatif) nemlendiriciler ise ünite içindeki suyu buharlaştırmak için ısı kullanır ve ardından buharı havaya verir.

Ultrasonik hava nemlendiricilerin faydaları

Ultrasonik hava nemlendiriciler, normal hava nemlendiricilere göre birçok avantaj sağlar.

  • Ultrasonik hava nemlendiriciler daha sessizdir ve geleneksel nemlendiricilerden daha az bakım gerektirir. Filtre değişimi gerektirmezler ve ünite içinde su sıcak veya kaynar durumda olmadığından sudan dolayı oluşabilecek yanma riski yoktur. Bu özellik, nemlendiricinin çocuk odasında kullanıldığı durumlarda çok önemlidir.
  • Ultrasonik hava nemlendiriciler havayı nemlendirme konusunda çok başarılıdır ve hatta bir kontrol mekanizması olmadığı durumlarda havayı çok fazla nemlendirerek, aşırı nemli havanın rutubet ve küflenmeye neden olmasını sağlayabilir. Bu nedenle ortamdaki nem seviyesini algılayabilen bir nemlendiriciye sahip olmak büyük önem taşımaktadır. Ultrasonik nemlendirici WINIX L500, sabit ve mükemmel nem seviyesini düzenlemek için kullanılan bir nem ölçere sahiptir.

Ultrasonik hava nemlendiricinin fanının oluşturduğu ses, normal nemlendiricinin fanından çok daha sessizdir. Ek olarak, ultrasonik hava nemlendiriciler, geleneksel nemlendiricilerden daha az elektrik tüketir.

Tüm bunlara ek olarak, gelişmiş UV-C LightCel Teknolojisi, havaya salınan damlacıkların temiz olmasını sağlamak için su tankındaki bakterileri ortadan kaldıracaktır.

Winix L500 Hava Nemlendirme Cihazı hakkında daha fazla bilgi için bizlerle iletişime geçebilir ve satın almak için ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Back To Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x