skip to Main Content

Winix ile Okula Dönüş

Hepimizin bildiği gibi, okul/eğitim zamanına geri döndük! Fakat bu yıl okula hazırlık koşuşturması öğretmenler, veliler ve öğrenciler için yeni zorluklarla birlikte geliyor; Hepimize el yıkama, güvenli bir mesafeyi koruma, maske takma ve daha fazlası gibi alınması gereken önlemler söylendi. Peki neyi düşünmemiş olabilirdik? Çocuklarımızın, okul personelimizin ve uzaktan öğrenmeye katılanların çevresindeki hava kalitesi.

Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma ajansına ( EPA ) göre, hava filtreleme, insanları içeride korumaya yönelik bir planın parçası olabilir. “Artan HVAC sistemi havalandırması ve filtrelemesini desteklemek için taşınabilir hava temizleyicileri kullanmayı düşünün” diyorlar. Hava temizleme cihazları, bulaşıcı hava kaynaklı hastalıklara karşı mücadelede ek bir yardım ekleyerek hem okul içi hem de ev ortamına fayda sağlar.

Hastalıkla savaşmanın yanı sıra çevrenizdeki havanın kalitesi de aynı derecede önemlidir. Kötü iç hava kalitesi, sağlığımız üzerinde kısa ve uzun vadeli etkilere neden olabilir ve önceden var olan sağlık koşullarını kötüleştirebilir. Aslında EPA , iç mekan hava kalitesinin dış mekanlara göre beş kat daha kötü olduğunu belirtiyor. İster uzaktan eğitim, ister okulda olun, temiz hava hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Kendimizi korumak için aldığımız ve önemsediğimiz önlemlerden bağımsız olarak, havadaki mikropların yayılma riski her zaman ortada olacaktır.  WINIX Hava Temizleyicileri, havadaki mikropları, alerjenleri ve kokuları yakalayarak, herhangi bir okulda daha sağlıklı ve daha mutlu bir ortam sağlar.

Back To Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x