skip to Main Content

Tütün Kokusuyla Mücadele Burada Başlıyor!

İster sigara, puro, e-sigara veya elektronik sigara olsun, duman kokuları gerçek bir engel olabilir. Nasıl kontrol altında tutabileceğimiz hakkında konuşalım.

Tütün dumanı, etrafta dolaşan belirgin bir kokuya sahiptir ve evinizde olması pek hoş karşılanan bir koku değildir. Neyse ki, hava temizleyicileri bu kokunun varlığını azaltmaya yardımcı olur. Better Health’e göre, tütün dumanı hem parçacıkların hem de gazların (koku) bir kombinasyonudur. Bu, hava temizleyicinizin kokuyu azaltmak için her iki sorunu da ele alan filtreler içermesi gerektiği anlamına gelir. Duman partiküllerinin ve gazların mikroskobik boyutu söz konusu olduğunda, hem yüksek kaliteli bir HEPA (yüksek verimli partikül hava) filtresine hem de karbon filtreye ihtiyaç vardır.

Peki, HEPA filtresi tam olarak nedir? HEPA filtreler, sıkıca sarılmış binlerce ince fiberden oluşur. Bu bileşim, havada asılı duran ultra ince parçacıkları yakalama yeteneği ile sonuçlanır. Bir filtrenin HEPA olarak etiketlenebilmesi için katı gereksinimleri karşılaması gerekir. Örneğin ABD Enerji Bakanlığı, filtrelerin HEPA olarak sınıflandırılabilmesi için 0,3 mikron veya daha büyük boyuttaki parçacıkların %99,97’sini yakalayabilmeleri gerektiğini belirtmektedir. Buna polen, evcil hayvan kepeği, toz ve… duman gibi bir dizi kirletici ve alerjen dahildir. Winix True HEPA Filtreleri, boyutu 0,003 mikron kadar küçük olan havadaki parçacıkların %99,99’unu* yakalayarak bu gereksinimi aşar!

Tütün kokusuyla mücadelede karbon filtreler de olmazsa olmazdır. Winix, oldukça etkili Aktif Karbon Filtreleri ile kokuların üstesinden gelir. Bu filtreler, adaşı olan aktif karbondan oluşur! Milyonlarca küçük, emici gözenek bu filtreleri oluşturur ve bu nedenle kokuların emilmesi için mevcut yüzey alanını artırabilirler.

Hoş olmayan tütün kokusunun üstesinden gelmeye hazırsanız, doğru yönde atılan ilk adım bir hava temizleyici kullanmaktır. Ancak unutmayın, hem Gerçek HEPA Filtre hem de Aktif Karbon Filtre kullanılıyor olması önemlidir. Yalnızca bu güçlü kombinasyon özellikle istenmeyen kokuları yakalar ve size, ailenize ve misafirlere keyifle kullanabileceğiniz bir alan bırakır. Siz de Winix Hava Temizleyicileri inceleyerek kendinize en uygun modeli bulabilirsiniz. Winix Zero Pro, Winix Zero S, Winix Zero ve Winix Zero Compact modelleri ile hemen tanışın.

Back To Top