skip to Main Content

True Hepa Filtreyi Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Havadaki kirleticileri verimli şekilde yakalayabilmek için True Hepa Filtre teknolojisi kullanan WINIX hava temizleyicilerde filtre değiştirme zamanını şu 2 kritere göre takip etmenizi öneriyoruz:

  • Bulunulan ortamdaki kirlilik düzeyine bağlı olarak True Hepa Filtre ömrü beklenenden daha hızlı tükenebilir. Yoğun trafik kaynaklı egzoz, kömür, odun ve sigara dumanı, şantiyelerden yükselen inşaat tozları, sanayi emisyonları ve iç mekandaki evcil hayvan tüyleri, polenler ve yemek kokuları gibi faktörlere bağlı olarak True Hepa Filtreyi değiştirme zamanınız farklılık gösterebilir.

2 haftada 1 ön filtreyi temizlemeye devam ederken 3 ayda 1 de True Hepa Filtrenizi görsel olarak kontrol etmenizi öneriyoruz. Eğer ince tozlar nedeni ile yoğun bir kararma varsa True Hepa Filtrenizi daha erken değiştirmeniz gerekebilir.

  • WINIX hava temizleyicilerde “Check Filter (Filtre Değiştirme Gösterge)” ışığı bulunur. Check Filter butonu eğer yanıyorsa; kullanım saati bazında True Hepa Filtre ömrünün tükendiğini belirtir. True Hepa Filtre değişikliği sonrası bir iğne ucu ile Check Filter butonuna bastırarak resetleyebilirsiniz.
True Hepa Filtre Kullanım Öncesi ve Sonrası
True Hepa Filtre Kullanım Öncesi ve Sonrası

True Hepa Filtre değişimini zamanında yaparak gözenekleri tıkanmış filtre nedeniyle hava çekiş gücü zamanla azalan hava temizleyicinizin tekrar fabrika ayalarındaki etkinlikte çalışmasını sağlamış olursunuz.

#havakalitesi #havatemizleyici #astım #koah #alerji #hepafiltre #havatemizlemecihazı #havakirliliği #temizhavahaktır #iyihava #kömür #odun #duman #sigaradumanı #alerjikastım #alerjikrinit

0 0 votes
Article Rating
Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Back To Top
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x