skip to Main Content

Sonbahar Alerji Sezonunda Neden Winix Hava Temizleyici Kullanmalısınız?

Tam yaz sıcakları hafifleyip de biraz olsun nefes aldığınızda, bahar mevsimindeki alerjiler ile mücadeleler başlar. Bazı insanlar sonbahar aylarında alerjiler yüzünden daha fazla zorluk yaşarlar. Bitkilerden havaya karışan polenlerle veya kapalı ortamlarda oluşan alerjenler büyük sorunlar yaratır ve bunlardan kurtulmak için temiz havaya ihtiyaç duyarlar. Ama bahar ayında temiz hava için camı açtığınızda da sonbaharın soğuk esintisi sizi hasta edebilir. Neyse ki Winix bütün bu sonbahar alerjisi ikileminize bir çözüm getiriyor: Winix hava temizleyici! Burun akıntısı, hapşırma ve kaşıntılı gözler yerine, bu sonbaharda daha kolay nefes almanıza yardımcı olmak için iç mekan havanızın kalitesini artırmalısınız.

                                                            WINIX hava temizleyici, alerjenleri filtreler.

Daha akıllıca çalışır, boş yere daha fazla değil
Hava temizleyici olmadan, iç mekan havasında bulunan alerjenleri azaltmak için ya tüm evi baştan aşağı kendiniz temizlemeniz gerekir veya temizletmek için birilerine ihtiyaç duyarsınız. Sonbaharda pencerelerinizi kapalı tutmaya zorunda olmaya ek olarak, toz, polen, evcil hayvanlarınızdan etrafa saçılan tüyler ve kirlerin mobilyalarınıza, halılarınıza, hatta yatak odanızdaki çarşaflara yerleşmesini engellemek için günlük olarak düzenli şekilde süpürdükten sonra her yerin tozunu almalısınız . Tabii ki, tüm bu temizlik de tozu atabilir ve havaya geri polen bırakabilir, böylece evinizi gerçekten terk etmeyen bir hava alerjenleri döngüsü oluşturabilir. Aynı zamanda süpürme ve toz alma işlemi bütün polen ve tozların havaya karışmasına da sebep olabilir. Hiç bitmeyen bir kısır alerji döngüsü gibi.

Gerçek HEPA Filtreli bir Winix hava temizleyici, kalın kir tabakalarını veya parkelerinizi temizlemeyebilir, ancak alerjilerinizi daha da kötüleştiren havadaki polenlerin, alerjenlerin büyük çoğunluğunu ortadan kaldırabilir. Hava temizleyiciniz sayesinde evinizdeyken siz ve aileniz gerçekten daha kolay nefes alabilirsiniz.

Boyut Önemlidir
Hava temizleyicinizden en iyi verimi almak için, onu nasıl kullanmayı planladığınız için doğru boyut modeline sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Bir temizleyici, tüm evin tamamını bir kerede temizlemek için etkili bir şekilde çalışamayabilir; bunun yerine, temizlenecek uygun bir boyut hesaplamak için kullanmayı planladığınız odaların ölçümlerini bilmelisiniz. En çok zaman geçirdiğiniz odalara, genellikle yatak odanıza veya yaşam alanınıza odaklanın. Sadece özel günler için kullandığınız büyük bir oturma odası, her gece altı ila sekiz saat uyuduğunuz yatak odası kadar önemli değildir.

Örneğin, WINIX Zero Pro hava temizleyici 120 metrekare etki alanına sahiptir.

                                                                                                          WINIX Zero Pro hava temizleyici 120 metrekare etki alanına sahiptir!

Filtre Gerçekleri
Gerçek HEPA Filtresi ile ilgili en önemli şey nedir? Çapı 0,3 mikron kadar küçük olan parçacıkların %99,97’sini kaldırabilen tek filtre türüdür. Ozon jeneratörleri, eski tip hava temizleyicileri veya iyonlaştırıcılar gibi diğer filtre türleri, bahar alerjilerinizle ilişkili solunum sorunlarını önleyemeyebilir. Bütün bunlara ek olarak, Gerçek HEPA Filtreleri içerisindeki Aktif Karbon Filtreleri ile birlikte, diğer filtre türleri için zor olabilecek, özellikle sigara, yiyecek veya evcil hayvan kokularını evinizden çıkarmak için harika bir iş çıkarır.

Avantajlı başlamak
Hava temizleyici almak için sonbahar alerjisi sezonuna kadar beklemeyin. Winix, her büyüklükteki ev için eksiksiz hava temizleyicilere sahiptir. WINIX hava temizleyicilerde bulunan True HEPA Filtresinin aileniz için nasıl fark yaratabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin. “Siz Sağlığınıza Önem Veriyorsunuz, Biz Havanıza Değer Veriyoruz!”

Back To Top