skip to Main Content
Sıkça Sorulan Sorular
sıkça-sorulan-sorular

Winix hava temizleme cihazları ile ilgili sormak istediğiniz sorularınız mı var? İşte burası, sorularınızın cevaplarını bulacağınız yer!

Cevaplarımızın yeterli gelmediğini düşünüyorsanız ya da hava temizleme cihazları ile ilgili tamamen farklı bir sorunuz var ise, bizlere dilediğiniz gibi e-mail veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Neden Winix hava temizleyicilerini tercih etmeliyim?

Winix Hava Temizleme cihazlarını tercih etmenizde kolaylık sağlayacak geçerli sebepler için Neden Winix? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Winix ne kadar büyük bir alanı temizleyebilir?

Winix Hava Temizleyicileri, Ev Aletleri Üreticileri Birliği (AHAM) tarafından Temiz Hava Teslim Oranı (CADR) için bağımsız olarak derecelendirilmiştir http://ahamverifide.org/directory-of-air-cleaners/. Tüm makineler için AHAM tarafından optimum oda büyüklüğü önerilir. Winix bu AHAM derecelendirmelerine bağlı kalmaktadır. Ancak, yararlı olduğu belirli makineler için önerilen maksimum oda büyüklüğümüzü de belirtiyoruz. Bütün üreticiler AHAM’a bağlı değildir.

Winix Zero+ 120 metrekare

Winix Tower QS 90 metrekare

Winix Zero N 45 metrakare

Hava temizleyicileri alerjisi olanlar için iyi midir?

Alerjiler her insanı farklı şekilde etkiler. Winix hava temizleyicileri, evinizdeki havadan sayısız kirletici maddeyi çıkarmakta çok etkili olsalar da, herkesin ortamını ve tıbbi durumunu tahmin etmemiz mümkün değildir. Bildiğimiz şey, hava temizleyicilerimizin toz, duman, polen ve evcil hayvan kepekleri gibi havadan kaynaklanan kirletici maddeleri azaltmada mükemmel oldukları. Size sunabileceğimiz en iyi hava kalitesini sağlayabilen güvenli ve etkili teknolojiler kullanıyoruz. Alerjileriniz varsa – içtenlikle ürünümüzün kolay nefes almanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Winix hava temizleyicileri hangi sertifikalara sahiptir?

  • Winix resmi olarak AHAM’ın (Ev Aletleri Üreticileri Birliği) bir üyesidir ve CADR programına (Clean Air Delivery Rate) tabi tutularak “Toz, Duman ve Polen’den arındırma” konularında diğer markalarla AHAM tarafından kıyaslanabilmektedir.
  • Energy Star sertifikası, belirli standartları karşılayan ve enerji verimliliği onaylanan tüketici ürünlerine verilmektedir. Tüm Winix hava temizleyicileri Energy Star sertifikasına sahiptir.
  • ECARF & Allergy UK Seal of Approval – (The European Center for Allergy Research Foundation) Avrupa Alerji Araştırmaları Merkezi kurum olarak kendisini, alerji sahibi insanların hayat kalitesini yükseltmeye ve sorunlarını çözmeye adamıştır. www.ecarf.org . (The British Allergy Foundation) Britanya Alerji Kurumu, alerjisi ve gıda hassasiyeti olanları desteklemek, bilgilendirmek ve yönlendirmek amacıyla kurulumuş bir yardım derneğidir. www.allergyuk.org

WINIX hava temizleme cihazları hangi ülkede üretilmektedir?

WINIX, Güney Kore’de üretilmektedir.

Filtreyi nasıl değiştireceğim?

Lütfen cihaz beraberinde gelen kullanım klavuzuna bakınız. Eğer bir Zero model kullanıyorsanız önce True HEPA filtreyi ardından da karbon filtreyi yerleştiriniz. Eğer Tower model kullanıyorsanız, alt kilidi kendinize çekerek filtreyi serbest bıraktıktan sonra çıkarabilirsiniz, yeni filtreyi taktıktan sonra da yine kilidi iterek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Ön filtre nedir? Hangi modellerde bulunur? Nasıl temizlenir?

ECARF sertifikalı filtrelerin ömrünü ve performansını uzatabilmek adına her cihazda bir ön filtre bulunmaktadır. Bu ön filtrenin amacı, gözle görülebilen kirleri (toz, polen, tüy, vs.) yakalamaktır.

Zero+ ve TowerQS model hava temizleme cihazlarının ön filtreleri temizlenebilirken, Zero N model hava temizleme cihazının ön filtresi elde ya da çamaşır makinesinde yıkanabilmektedir.

  • Zero+ modelin ön filtresine 2-3 hafta içerisinde takılan kirleri aşağıdaki video ile inceleyebilirsiniz.

  • TowerQS modelin filtresi kompaktır ve dış kısmı temizlenebilmektedir. Elektrikli süpürgeniz ile nasıl temizlenebileceğini aşağıdaki video ile inceleyebilirsiniz.

  • Zero N model’in ön filtre değişimini aşağıdaki video ile inceleyebilirsiniz.

Hava temizleme cihazımı sürekli açık bırakabilir miyim?

Bunu yapmanızı öneririz, çünkü akıllı sensörleri sayesinde cihaz ortamın ihtiyacını algılayarak kendi çalışma modunu kendisi ayarlar. Cihazı sürekli açık bıraktığınızda ortam temizse uyku moduna girer, ortam kirlendiğinde otomatik olarak çalışmaya başlar ve kirli havayı temizler. Winix hava temizleme cihazlarında aynı zamanda ışık sensörü de vardır, bu sayede akşam karanlık olduğunda cihaz sizi rahatsız etmemek için uyku moduna ya da en düşük modda çalışır.

Hava temizleyiciyi yerleştireceğim en doğru yer neresidir?

Genel bir kural olarak, en iyi hava transferini yapacağız yere yerleştirmelisiniz. Yani duvara ve mobilyalara çok fazla yaklaştırmamak lazım. Zamanınızı en çok geçirdiğiniz odaya (oturma odası, salon vs.), ya da en çok koku ve alerjen kaynağının olduğu yere (mutfak ya da evcil hayvanınızın bulunduğu oda) koymalısınız.

Cihaz çalışırken bir cızırtı duyuyorum.

Bazen oda çok sessizken, PlasmaWave’in çalışma sesini bir cızırtı olarak duyabilirsiniz. Endişelenecek bir şey yoktur. Cihazınız sorunsuz çalışmaktadır. Bu sese sebep olan, filtreden kurtulan parçacıkları parçalamayı amaçlayan PlasmaWave’in oluşturduğu elektriktir.

ECARF sertifikası nedir? Hangi koşullarda verilir?

Kar amacı gütmeyen Avrupa Alerji Araştırmaları Merkezi – ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation) misyonu, alerjisi olan kişilerin günlük meselelerde ve tedavi seçeneklerinde mümkün olan en iyi rehberliği almasını sağlamaktır.

Winix hava temizleme cihazları, tıp dünyasında otorite sayılan birçok uluslararası ismin yer aldığı ECARF tarafından sertifikalıdır. ECARF sertifikasına sahip olma kriterlerini aşağıdaki bağlantıda yer alan dosyada bulabilirsiniz.

ECARF sertifikalı hava temizleyiciler Winix – ECARF Kriterleri

Aktif Karbon Filtresi nedir?

Winix, evinizdeki rahatsız edici kokuları (evcil hayvanlardan kaynaklanan ev kokuları, duman, yemek kokuları ve daha birçok koku kaynağı) yakalayıp hapsedebilmek için aktif karbon filtresi kullanmaktadır.

True-HEPA Filtrelemesi nedir?

99.97%’a kadar* havada uçuşan bileşenleri yakalar; polen, küf sporları, ince toz (PM2.5), hayvan atıkları, mikropları ve dumanı.Anti-mikrobiyel True HEPA filtresi, Anti-mikrobiyel kaplaması ile 0.3 mikrona kadar* bakteri ve mikropların büyümesini engeller.

PlasmaWave® Teknolojisi nedir?

PlasmaWave® Teknolojisi, herhangi bir ozon salınımı yapmadan, havadaki kirletenleri (kokuları, alerjenleri, kimyasal buharları ve diğer kirletenleri) moleküler seviyede parçalamayı amaçlar. PlasmaWave® doğal su buharı ile birlikte hem pozitif hem de negatif  iyonlar yaratarak, iç mekandaki havayı temizleyen hidroksili meydana getirir. Winix hava temizleme cihazları, California Hava Kaynakları Kurulu (CARB) tarafından test edilip, güvenli emisyon seviyelerine sahip olduğu sertifikalandırılmıştır.

Winix hava temizleme cihazları ozon yayar mı?

Tüm Winix ürünleri, California Hava Kaynakları Kurulu (California Air Resource Board) tarafından verilen bir sertifikaya sahiptir. Bu sertifikaya göre ozon emisyon değerleri, hava temizleyicilerin ozon emisyon limit değeri olan 50 ppm (part per million) değerinin altındadır.

Otomatik mod ne işe yarar?

Hava temizleme cihazımı ne zaman açmalı, ne zaman kapatmalıyım ve hangi fan ayarında kullanmalıyım diye endişe etmenize gerek yoktur. Cihazınızı otomatik modda tuttuğunuz sürece, cihaz ortam gerekliliğine göre kendisi açıp kapatacak ve fan ayarını düzenleyecektir. Örneğin ortam yeteri kadar temizse cihaz kendisini uyku moduna alarak enerjiden tasarruf etmenizi sağlar, ortamda yoğun bir kirli/tozlu hava oluştuysa cihaz kendisini en yüksek fan ayarında çalıştırır, ortam iyileştikçe fan ayarını da kademeli olarak düşürecektir.

Winix hava temizleme cihazlarını nereden satın alabilirim?

İletişim sayfamızdan satış noktalarımızı öğrenebilirsiniz.

Satış Noktalarımız

Garanti süresi ne kadardır?

Garanti süresi 2 yıldır.

Winix arızalanırsa nasıl bir yol izlemeliyim?

Hemen fatura üzerindeki yada iletişim sayfamızdaki adresimize garantisi devam ediyor ise Yurtiçi Kargo ile alıcı ödemeli, garantisi bitmiş ise kargo ücretini ödeyerek göndermenizin ardından aksiyon alabiliriz.

  1. Eğer garanti süresi içinde, üretim kaynaklı bir arıza ise yeni bir Winix hava temizleme cihazı ile, arızalı cihazınızı değiştiriyoruz.
  2. Eğer kullanım kaynaklı bir problem var ise, teknik servisimiz çözüm üretip sizi bilgilendirecektir.

Winix filtrelerini her daim bulabilecek miyim?

Güney Kore’nin hava temizleme konusunda uzman markası Winix 1973 kuruluşludur; Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da yaygın bulunan bir markadır. Web sitemizde ve uluslararası satış platformlarında her daim filtreleri satın alabilirsiniz.

Back To Top