skip to Main Content

Sıkça Sorulan Sorular

Winix hava temizleme cihazları ile ilgili sormak istediğiniz sorularınız mı var? İşte burası, sorularınızın cevaplarını bulacağınız yer!

Cevaplarımızın yeterli gelmediğini düşünüyorsanız ya da hava temizleme cihazları ile ilgili tamamen farklı bir sorunuz var ise, bizlere dilediğiniz gibi e-mail veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Ozon salınımı açısından WINIX hava temizleyiciler güvenli midir?

WINIX hava temizleyiciler ozon emisyonları için en katı Amerikan sertifikasyon kriteri olan California Hava Kaynakları Kurulu’nun AB 2276 standardını karşılamaktadır. Uyumluluğu sağlamak için, hava temizleme cihazlarının elektrik güvenliği açısından test edilmesi ve milyonda 0,05 parça sınırının altında ozon emisyon değerlerine sahip olması gerekir.

Winix filtrelerini her daim bulabilecek miyim?

Güney Kore’nin hava temizleme konusunda uzman markası Winix 1973 kuruluşludur; Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da yaygın bulunan bir markadır. Web sitemizde ve uluslararası satış platformlarında her daim filtreleri satın alabilirsiniz.

Neden Winix hava temizleyicilerini tercih etmeliyim?

Winix Hava Temizleme cihazlarını tercih etmenizde kolaylık sağlayacak geçerli sebepler için Neden Winix? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hava temizleyicileri alerjisi olanlar için iyi midir?

Alerjiler her insanı farklı şekilde etkiler. Winix hava temizleyicileri, evinizdeki havadan sayısız kirletici maddeyi çıkarmakta çok etkili olsalar da, herkesin ortamını ve tıbbi durumunu tahmin etmemiz mümkün değildir. Bildiğimiz şey, hava temizleyicilerimizin toz, duman, polen ve evcil hayvan kepekleri gibi havadan kaynaklanan kirletici maddeleri azaltmada mükemmel oldukları. Size sunabileceğimiz en iyi hava kalitesini sağlayabilen güvenli ve etkili teknolojiler kullanıyoruz. Alerjileriniz varsa – içtenlikle ürünümüzün kolay nefes almanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Winix ne kadar büyük bir alanı temizleyebilir?

Winix Hava Temizleyicileri, Ev Aletleri Üreticileri Birliği (AHAM) tarafından Temiz Hava Teslim Oranı (CADR) için bağımsız olarak derecelendirilmiştir http://ahamverifide.org/directory-of-air-cleaners/. Tüm makineler için AHAM tarafından optimum oda büyüklüğü önerilir. Winix bu AHAM derecelendirmelerine bağlı kalmaktadır. Ancak, yararlı olduğu belirli makineler için önerilen maksimum oda büyüklüğümüzü de belirtiyoruz. Bütün üreticiler AHAM’a bağlı değildir.

Winix Zero Pro 120 metrekare

Winix Zero 99 metrekare

Winix Zero Compact 50 metrekare

Winix hava temizleyicileri hangi sertifikalara sahiptir?

  • Winix resmi olarak AHAM’ın (Ev Aletleri Üreticileri Birliği) bir üyesidir ve CADR programına (Clean Air Delivery Rate) tabi tutularak “Toz, Duman ve Polen’den arındırma” konularında diğer markalarla AHAM tarafından kıyaslanabilmektedir.
  • Energy Star sertifikası, belirli standartları karşılayan ve enerji verimliliği onaylanan tüketici ürünlerine verilmektedir. Tüm Winix hava temizleyicileri Energy Star sertifikasına sahiptir.
  • ECARF & Allergy UK Seal of Approval – (The European Center for Allergy Research Foundation) Avrupa Alerji Araştırmaları Merkezi kurum olarak kendisini, alerji sahibi insanların hayat kalitesini yükseltmeye ve sorunlarını çözmeye adamıştır. www.ecarf.org . (The British Allergy Foundation) Britanya Alerji Kurumu, alerjisi ve gıda hassasiyeti olanları desteklemek, bilgilendirmek ve yönlendirmek amacıyla kurulumuş bir yardım derneğidir. www.allergyuk.org

WINIX hava temizleme cihazları hangi ülkede üretilmektedir?

WINIX, Güney Kore’de üretilmektedir.

Aktif Karbon Filtresi nedir?

Winix, evinizdeki rahatsız edici kokuları (evcil hayvanlardan kaynaklanan ev kokuları, duman, yemek kokuları ve daha birçok koku kaynağı) yakalayıp hapsedebilmek için aktif karbon filtresi kullanmaktadır.

True-HEPA Filtrelemesi nedir?

%99.99’a kadar* havada uçuşan bileşenleri yakalar; polen, ince toz (PM2.5), hayvan atıkları, mikropları ve dumanı.

Filtreyi nasıl değiştireceğim?

Lütfen cihaz beraberinde gelen kullanım klavuzuna bakınız. Örnek; eğer bir Winix Zero model hava temizleyici kullanıyorsanız önce True HEPA filtreyi ardından da karbon filtreyi ve son olarak ön filtreyi yerleştiriniz.

Filtreleri ne sıklıkta temizlemeliyim, değişmeliyim?

  • TEMİZLİK

ECARF sertifikalı filtrelerin ömrünü ve performansını uzatabilmek adına her cihazda bir ön filtre bulunmaktadır. Bu ön filtrenin amacı, gözle görülebilen kirleri (toz, polen, tüy, vs.) yakalamaktır.

Zero Pro, Zero ve Zero Compact model hava temizleme cihazlarının ön filtreleri temizlenebilmektedir. Tüm hava temizleme cihazlarının filtre temizliği kullanım klavuzunda da yazdığı üzere 2-3 haftada bir yapmanızı öneriyoruz.

  • Zero Pro modelin ön filtresine 2-3 hafta içerisinde takılan kirleri aşağıdaki video ile inceleyebilirsiniz.

  • FİLTRE DEĞİŞİMİ

Tüm Winix hava temizleyicilerin filtre ömürleri 6-12 aydır. Bu süre dolduktan sonra etkili temizlik ve performans için yeni bir filtre seti alarak filtrelerinizi değiştirmenizi öneriyoruz.

Hava temizleme cihazımı sürekli açık bırakabilir miyim?

Bunu yapmanızı öneririz, çünkü akıllı sensörleri sayesinde cihaz ortamın ihtiyacını algılayarak kendi çalışma modunu kendisi ayarlar. Cihazı sürekli açık bıraktığınızda ortam temiz ise düşük moda geçer, ortam kirlendiğinde otomatik olarak çalışmaya başlar ve kirli havayı temizler. Winix hava temizleme cihazlarında (Zero Pro ve Zero) aynı zamanda ışık sensörü de vardır, bu sayede akşam karanlık olduğunda cihaz sizi rahatsız etmemek için uyku moduna geçerek sessiz bir şekilde çalışmaya devam eder.

Otomatik mod ne işe yarar?

Hava temizleme cihazımı ne zaman açmalı, ne zaman kapatmalıyım ve hangi fan ayarında kullanmalıyım diye endişe etmenize gerek yoktur. Cihazınızı otomatik modda tuttuğunuz sürece, cihaz ortam gerekliliğine göre kendisi açıp kapatacak ve fan ayarını düzenleyecektir. Örneğin ortam yeteri kadar temizse cihaz kendisini uyku moduna alarak enerjiden tasarruf etmenizi sağlar, ortamda yoğun bir kirli/tozlu hava oluştuysa cihaz kendisini en yüksek fan ayarında çalıştırır, ortam iyileştikçe fan ayarını da kademeli olarak düşürecektir.

Hava temizleyiciyi yerleştireceğim en doğru yer neresidir?

Genel bir kural olarak, en iyi hava transferini yapacağız yere yerleştirmelisiniz. Yani duvara ve mobilyalara çok fazla yaklaştırmamak lazım. Zamanınızı en çok geçirdiğiniz odaya (oturma odası, salon vs.), ya da en çok koku ve alerjen kaynağının olduğu yere (mutfak ya da evcil hayvanınızın bulunduğu oda) koymalısınız.

ECARF sertifikası nedir? Hangi koşullarda verilir?

Kar amacı gütmeyen Avrupa Alerji Araştırmaları Merkezi – ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation) misyonu, alerjisi olan kişilerin günlük meselelerde ve tedavi seçeneklerinde mümkün olan en iyi rehberliği almasını sağlamaktır.

Winix hava temizleme cihazları, tıp dünyasında otorite sayılan birçok uluslararası ismin yer aldığı ECARF tarafından sertifikalıdır. ECARF sertifikasına sahip olma kriterlerini aşağıdaki bağlantıda yer alan dosyada bulabilirsiniz.

ECARF sertifikalı hava temizleyiciler Winix – ECARF Kriterleri

Winix hava temizleme cihazlarını nereden satın alabilirim?

Satış noktalarımız için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

Satış Noktalarımız

Garanti süresi ne kadardır?

2 senedir. Eğer

sayfasında satın aldığınız ürünü kayıt ederseniz +1 sene daha garanti süresi hakkı kazanırsınız. Toplam 3 sene garanti elde etmeniz mümkündür.

Donanım yazılımını nasıl güncellerim?

“!” Huma-i uygulamasının cihaz ayarlarındaki donanım yazılımı sürümünde, donanım yazılımı güncellemesi cihazla birlikte otomatik olarak gerçekleştirilir. Ayrıntılar için, uygulama kılavuzunun “Firmware Güncellemesi” bölümüne bakın.

Huma-i Smart'a bağlı Wi-Fi'yı değişitirebilir miyim?

Evet mümkün. Nasıl değiştirileceğini öğrenmek için, uygulama kılavuzunun “SSS” bölümüne bakın.

Pop-up uyarı : “The device cannot be found. Check the situation below.

“Cihaz bulunamıyor. Aşağıdaki durumu kontrol edin. ” birkaç durumda ortaya çıkabilir. Çözümler için uygulama kılavuzunun “SSS” bölümüne bakın.

Pop-up uyarı : “2.4GHz Wi-Fi connection is required for product registration (5…

Bağlanmaya çalıştığınız mobil cihaz 2,4 GHz Wi-Fi olmadığında veya Wi-Fi ile ilgili bir sorun olduğunda “Ürün kaydı için 2,4 GHz Wi-Fi bağlantısı gereklidir (5 GHz izin verilmez)” yazan bu açılır pencere Mobil cihaza bağlı Fi bağlantısı. Çözümler için uygulama kılavuzunun “SSS” bölümüne bakın.

Pop-up uyarı : “Please check the setting so that the app can use the location” …

“Lütfen uygulamanın konumu kullanabilmesi için ayarı kontrol edin” (konum izinleri) yazan bu açılır pencere, bir uygulama konum izinlerini kullanamadığında ortaya çıkar. Çözümler için uygulama kılavuzunun “SSS” bölümüne bakın.

Pop-up uyarı : “Please check the setting so that the app can use the location” …

Konum ayarlanmadığında “Uygulamanın konumu kullanabilmesi için lütfen ayarı kontrol edin” (konum ayarları) yazan bu açılır pencere görüntülenir. Çözümler için uygulama kılavuzunun “SSS” bölümüne bakın.

Huma-i smart ile çalışan servisler nelerdir?

Şu anda Amazon Alexa ve IFTTT ile bağlantılıdır ve gelecekte genişlemeye devam edecektir. Amazon Alexa ve IFTTT’yi nasıl bağlayacağınızı öğrenmek için, uygulama kullanım kılavuzundaki “Artı işlevi” bölümüne bakın.

Huma-i smart tarafından desteklenen Wi-Fi bilgileri nedir?

Karma erişim modunda (802.11b / g / n) yönlendiricilerle 2.4GHz Wi-Fi ağlarında kullanılabilir. 5GHz Wi-Fi’ye bağlanamaz.

VOC nedir?

VOC (Uçucu Organik Bileşikler), havada deri teması veya solunum solunması yoluyla sinir sistemi bozukluklarına neden olan bir kanserojendir ve topluca benzen, formaldehit, toluen, ksilen, etilen ve asetaldehit anlamına gelir. Bazen VOC ve ayrıca VOC olarak anılır.

Her bir VOC seviyesi için referans değeri nedir?

4 seviyeye ayrılmıştır.

İyi: 0.000 ~ 0.220ppm [mg / ㎥]
Orta: 0.221 ~ 0.660ppm [㎎ / ㎥]
Kötü: 0.661 ~ 2.200ppm [mg / ㎥]
Sağlıksız: 2.201 ~ 10.000ppm [mg / ㎥]

VOC ne zaman oluşur?

VOC esas olarak aşağıdakileri içeren ev ürünlerinde oluşur:

– Boyalar, boyalar ve diğer çözücüler
– Ahşap koruyucu
– Aerosol sprey
– Deterjan ve dezenfektan
– Böcek kovucu, koku ve böcek ilaçları
– Benzin gibi yanma yakıtı
– Kuru temizleme kıyafetleri
– Yapıştırıcı içeren ürünler

CO2 vücudumuzu nasıl etkiler?

Karbondioksit, havadan daha ağır, renksiz, tatsız bir gazdır ve gazın kendisi neredeyse toksik değildir, ancak büyük miktarlarda bulunduğunda, insanların nefes alma hızını arttırır ve karışık zararlı gazın solunmasını artırarak riske eklenir.

Genel olarak CO2 gazının vücudumuza etkisi
1) 400 ~ 450ppm’dir: Genel dış hava koşullarında rahattır ve insan vücudu üzerinde hiçbir etkisi yoktur.
2) 451 ~ 700ppm: Uzun bir süre sonra dahi herhangi bir sağlık sorunu olmayan iç mekan seviyesidir.
3) 701 ~ 1000ppm: Sağlığa bir zararı yoktur, ancak rahatsızlık hisseden insanların olabileceği bir düzeydir.
4) 1001 ~ 2000ppm: Bu, uykulu hissetme ve uyku gibi vücut kondisyonunda değişikliklerin meydana gelebileceği seviyedir.
5) 2001 ~ 3000ppm: Bu …

Her bir CO2 seviyesi için referans değer nedir?

4 seviyeye ayrılmıştır.
İyi: 400-700 ppm
Orta: 701-1000 ppm
Kötü: 1001-2000 ppm
Sağlıksız: 2001-5000 ppm

Huma-i CO2 söz konusu olduğunda, İç Mekan Hava Kalitesi Kontrol Yasasına göre 4 seviyede sınıflandırılır.
ASHRAE (American Refrigeration and Air Conditioning Association) tarafından önerilen standart olan iç mekan için önerilen standardın 1000 ppm’nin (ortalama 8 saat) altında tutulması tavsiye edilir ve bu yönetmeliği dünyanın birçok ülkesinde kullanmaktadır. Orta seviyedeyse, iyi olduğuna karar verebilirsiniz.

Sensör ömrü ne kadardır?

Bir PM sensörü (PM1.0 / PM2.5 / PM10) durumunda, 24 saatlik çalışma standardı yaklaşık 7 yıldır ve VOC veya CO2 gaz sensörünün ömrü yaklaşık 10 yıldır.

PM10 ölçülmüyor mu?

Huma-i smart sadece PM2.5 ve PM1.0’ı değil aynı zamanda PM10’u da ölçer. PM10’un ölçülen değeri uygulama üzerinden kontrol edilebilir.

Görünüşe göre sıcaklık çok yavaş ölçülüyor.

Sensör ürünün içine monte edildiği için ölçüm süresi gecikebilir. Ölçüm süresi, dış sıcaklığa bağlı olarak farklılık gösterir ve sıcaklık sensörü ürünün içinde yer aldığından% 5 ila% 10 arasında bir sapma meydana gelebilir.

Görünüşe göre VOC veya CO2 değeri açılışta biraz daha yüksek veya daha düşük

Gaz sensörünün özelliklerinden dolayı, güç açıldığında, VOC veya CO2 değeri normal bir şekilde biraz daha yüksek veya daha düşük ölçülebilir.

İhmal süresi ne kadar uzun olursa, stabilize olması o kadar uzun sürebilir ve stabilize olması yaklaşık 5 ila 10 dakika sürer.

VOC ve CO2 ölçümleri hemen görüntülenemiyor mu?

Ürün açıldığında, VOC ve CO2 sensörlerinin ilk stabilizasyondan önce biraz ısınma süresine ihtiyacı vardır.
1) VOC sensörü olması durumunda, ölçüm yaklaşık 15 ~ 60 saniye içinde başlar.
2) CO2 sensörü olması durumunda, ölçüm yaklaşık 180 ila 300 saniye içinde başlar.

VOC ve CO2 için önerilen kullanımlar var mı?

Aşağıdaki gibi kullanmanızı öneririz.
1) Ürünü ilk kez teslim aldıktan ve ürün kaydını tamamladıktan sonra, kullanmak için her zaman güç uygulamanızı öneririz.
2) Genel olarak, ölçüm performansı çevre sensörüne sürekli olarak güç verilerek geliştirilebilir .
3) Sensörün ilk kullanım sırasında havalandırma yoluyla temiz havaya maruz kalması ve sensörün kendi kendini kalibrasyon işlevi aracılığıyla ölçüm için en uygun hale getirilmesi için kullanılması önerilir .

Taşınabilir kullanım için pil ömrü nedir?

Kullanım ortamına göre değişiklik gösterebilir ancak tam şarj olduğunda yaklaşık 60 dakika kullanılabilir.
Huma-i smart modeli temelde güç bağlıyken kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
Pil modu, kullanıcı rahatlığı için desteklenmektedir, bu nedenle pil modunu yalnızca gerektiğinde kullanın.

Normal bir cep telefonu şarj cihazına veya PC'nin USB'sine bağlayarak kullanabilir miyim?

Genel bir cep telefonu şarj cihazına bağlanarak kullanılabilir,
ancak Huma-i tarafından sağlanan adaptörün kullanılması önerilir.

Genel bir cep telefonu şarj cihazı kullanırken, 1A’yı aşan bir şarj cihazı kullanmalısınız, aksi takdirde arızaya neden olabilir.

Bir bilgisayarın USB bağlantısının kullanılması ÖNERİLMEZ.
Bilgisayarın USB konektörü güç kaynağının çoğu 500mA’yı destekler.
Bir bilgisayarın USB bağlantı terminalini kullanırsanız,
ürün arızasına neden olabilir ve bilgisayarda sorunlara neden olabilir.

Kapatıp tekrar açtığınızda, "-: - AM" olarak görüntülenir.

Ürün kapatılır ve ardından tekrar açılırsa, saat ekranı e “-: – AM” olarak görüntülenir, ürün normalde kayıtlıdır.

Ancak, mevcut bir kablosuz iletişim (Wi-Fi) arızası meydana geldiğinde veya ürün kayıtlı Wi-Fi Bölgesi dışında olduğunda görüntülenebilir.

Kablosuz iletişim normal şekilde yeniden kurulduğunda veya kayıtlı Wi-Fi Bölgesine girdiğinizde, saat ekranı otomatik olarak geçerli saate güncellenir ve görüntülenir.

Üründe sıcaklık ve nem görüntüleniyor mu?

Ürün ilk kez alındığında, sıcaklık ve nem gösterilmez. Uygulama üzerinden sıcaklık ve nem ekranını ayarlayabilirsiniz. Ayrıntılar için uygulama kullanım kılavuzuna bakın.

Ürün yaklaşık 1 dakika alarm sesi çıkarıyor?

Kötü Hava Kalitesi İndeksi (AQI) seviyesinin durumu 5 dakika devam ettiğinde bir bip sesi duyulur. Hava kalitesi iyi değilse Huma-i size haber verir. Bip sesi, uygulamadaki alarm ayarlarından AÇIK veya KAPALI olarak ayarlanabilir.
Başlangıç ​​ayarı KAPALI’dır. Ayrıntılar için uygulama kullanım kılavuzuna bakın.

Ürünü kaydettikten sonra, kullanım sırasında Wi-Fi simgesi yanıp sönüyor

Ürünü normal şekilde kaydettikten sonra kullanım sırasında Wi-Fi simgesi titrerse, bir kablosuz iletişim hatası oluşmuştur.
Lütfen kablosuz yönlendiricinizi kontrol edin.

Böyle bir iletişim arızası durumunda, ölçülen hava kalitesi verileri, Wi-Fi bağlantısı normal olarak bağlanana kadar 90 güne kadar geçici olarak üründe saklanır .

Wi-Fi bağlantısı başarıyla yeniden bağlandığında, geçici olarak depolanan veriler sunucuya geri gönderilir.

Ürünü kaydettikten sonra Wi-Fi simgesi görüntülenmiyor?

Huma-i smart, ürün uygun şekilde kaydedildiğinde Wi-Fi simgesini kapatmak için tasarlanmıştır.
Wi-Fi simgesi görüntülenmiyorsa, ürün başarıyla kaydedilmiştir.

Ürün ekranının sağ üst tarafındaki LED yanmaya devam ediyor

Bu, otomatik ekran modunun açık olduğunu size bildirmek için bir durum göstergesidir.

Otomatik görüntüleme modunda, ölçüm modu otomatik olarak değiştirilir ve yaklaşık 5 saniyede bir ürün teşhir penceresinde görüntülenir.

Otomatik ekran modu bırakıldığında, durum LED’i kapanır. Otomatik görüntüleme modu ayarı yalnızca uygulamada mümkündür. Ayrıntılar için uygulama kullanım kılavuzuna bakın.

Düğmeye dokunduktan sonra otomatik mod çalışmıyor?

Otomatik görüntüleme modu ayarlıyken ürün düğmesine basılırsa, otomatik görüntüleme modu iptal edilir.
Otomatik görüntüleme modu ayarı yalnızca uygulamada ayarlanabilir.
Ayrıntılar için uygulama kullanım kılavuzuna bakın.

Güç kapalıyken, düğmeye bassanız bile güç açılmıyor?

Güç kapatıldıktan sonra, güç düğmeyle açılamaz. Gücü sağlanan adaptöre bağladığınızda, güç otomatik olarak açılır.

Şarj cihazına bağlandığında, şarj göstergesi görüntülenmiyor?

Gücü bağladıktan sonra pil şarj durumunu gösterir ve 5 saniye sonra otomatik olarak kapanır. Güç her zaman bağlı değilse, pil durumu göstergesi her zaman gösterilir.

Pil modunda, bir bip sesi geliyor ve ölçüm ekranı yanıp sönüyor?

Huma-i smart, pil modunda kullanıldığında ömrünü korumak için 30 dakika sonra otomatik olarak kapanacak şekilde tasarlanmıştır. Güç kapatılmadan bir dakika önce ölçüm ekranı bir bip sesiyle titrer ve bu işlev kullanıcıyı gücün kapatıldığı konusunda bilgilendirir.

Ürün, pil modunda 30 dakika geçtikten sonra kapanmıyor?

Temel olarak ürün, pil modunda kullanıldığında 30 dakika sonra otomatik olarak kapanacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak, uygulama açıkken otomatik pil kapatma işlevi çalışmaz. Pil ömrünü korumak için güç kaynağının her zaman bağlanması önerilir.

Birden fazla kişi bir Huma-i smart'ı paylaşabilir ve kullanabilir mi?

Birden fazla kişi, 9 üyeye kadar davet ederek bir Huma-i’nin kurulu olduğu yer hakkındaki bilgileri kontrol edebilir. Ayrıntılar için, uygulama kullanım kılavuzunun “Üye Yönetimi” bölümüne bakın.

VOC ve CO2 nasıl kalibre edilir?

Huma-i smart’ın kendi kalibrasyon işlevi vardır, bu nedenle kullanıcıların ayrı kalibrasyon yapmasına gerek yoktur. Kendi kendine kalibrasyon, atmosferdeki temiz havaya dayanır. Kullanım sırasında temiz havaya maruz kalabilmesi için havalandırarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Şu anda görüntülenen ölçüm modu değeri ve AQI durum rengi eşleşmiyor

Huma-i smart, Huma-i Hava Kalitesi İndeksini (AQI) LED renkleriyle gösterir.
AQI, bir bütün olarak CO2, VOC ve PM (PM1.0 / PM2.5 / PM10) hava kalitesi endeksleri dikkate alınarak hesaplanan Huma-i’nin kendi hava kalitesi endeksidir. Bireysel ölçümler için durum ekranı renkleri (CO2 / VOC / PM) uygulamada kontrol edilebilir.

AQI nedir ve hangi standartta görüntülenir?

Huma-i AQI,
VOC, CO2, PM1.0, PM2.5 ve PM10 için ölçülen her değerin dönüştürülmesiyle elde edilen entegre bir hava kalitesi endeksidir ve aşağıdaki kriterlere göre görüntülenir.

– İyi seviye: 0 ~ 50 (Mavi)
– Orta seviye: 51 ~ 100 (Yeşil)
– Zayıf seviye: 101 ~ 200 (Sarı)
– Sağlıksız seviye: 201 ~ 500 (Kırmızı)

Ürünü yeni aldıktan sonra VOC ve CO2 ölçümleri düşük görünüyor?

Ürünü ilk aldığınızda, VOC ve CO2 değerleri düşük olabilir. Sensörün kararlı bir ölçüm değeri göstermesi için yaklaşık 24 saat çalışması gerekir. Ürün ilk satın alındığında, ölçülen değeri havalandırma yoluyla temiz havaya maruz bırakarak kendi kendini kalibrasyon yoluyla stabilize etmeyi yönetmek gerekir .

L500 çalışmıyor, ne yapmalıyım?

Muhtemelen odanızdaki bağıl nem seviyesi halihazırda L500’de ayarladığınız seviyeden daha yüksek. Eğer bağıl nem düşerse, L500 devreye girerek ayarladığınız bağıl nem seviyesinde kalmasını sağlayacaktır.

L500 su sızdırıyor.

Nemlendirme cihazının su haznesinin yerine tam ve doğru şekilde oturduğundan emin olunuz. Su alma yerindeki yayın ve tıpanın takılmadığını, yerinden çıkmadığını kontrol ediniz. Su sızdırma gözle görülmüyor ise nemlendirme cihazının oluşturduğu nem yer seviyesine inerek yerde su sızdırıyormuş gibi algı bırakabilir. Nemlendirme cihazının konumunu değiştirerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Aksi durumda su sızdırmaya devam ediyor ise yeniden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Teknik servisiniz var mı?

Evet, teknik servis hizmetimiz bulunmaktadır. Adres ve detaylar için tıklayınız.

Ürünüm arızalandı ya da kullanım ile ilgili sorularım var?

Arızalı ürününüzü teknik servise göndermek için; teknik servis sayfamızı ziyaret ediniz.

Sorularınız için; destek sayfamızı ziyaret ederek bizlere iletiniz. Ekibimiz oluşturduğunuz bilet’i kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Back To Top