skip to Main Content
Pet kıl ve tüyleri. Evcil hayvan kepek ve döküntüleri temizliği

Pet tüyleri, evcil hayvan kepek ve deri döküntüleri için Winix 5 aşamalı filtre sistemi

Evcil hayvan; kediler, köpekler, kemirgenler, kuşlar ve kürklü veya tüylü diğer hayvanların döktüğü küçük, hatta mikroskobik cilt lekelerinden oluşur. Bu deri parçaları, bu tetikleyicilere özellikle alerjisi olan kişilerde reaksiyonlara neden olabilir.

Alerjenler, hayvanın derisinden başka kaynaklardan gelebilir. Kedilerden, köpeklerden ve diğer evcil hayvanlardan tükürük, idrar ve dışkıda bulunan proteinler, bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. En yaygın alerjilere kedilerden Feld I proteini ve köpeklerden Can f I ve Can f II proteinleri neden olur. Alerjen içeren kurutulmuş tükürük, bir hayvanın tüyünden dökülüp, alerjisi olan kişi tarafından solunduğunda havaya karışabilir. Kurutulmuş dışkıdan gelen toz aynı şekilde askıya alınabilir.

Pet alerjenleri çok hafif ve küçüktür. Uzun süre havada asılı kalırlar. Mikroskopik boyutu ve pürüzlü şekli nedeniyle evcil hayvan alerjenleri, mobilyaya, yatak takımlarına, kumaşlara ve ev içine ve dışına taşınan birçok eşyaya kolayca yapışır. Hayvan gözü, evden ve okullar ve hastaneler gibi halka açık yerlere kolayca yayılır. Evcil hayvanlar olmadan evlerde ve binalarda bile bulunabilirler.

Bazı insanlar evcil hayvanlara alerjidir ya da evcil hayvan alerjenleri tarafından tetiklenen astıma sahiptir. Bu bireyler için solunum hayvani alerjenler solunum semptomlarını daha da kötüleştirebilir ve akciğerlerin işlevlerini azaltabilir. Bir reaksiyona neden olması gereken bir alerjenin konsantrasyonları bireysel olarak büyük ölçüde değişir. 1 Alerjisi olan kişiler, konjesyon, hapşırma, burun akıntısı, göğüste sıkışma ve hırıltı gibi üst ve alt solunum yolu semptomları yaşayabilir. Diğer belirtiler kaşıntı, sulu gözler ve egzama veya kızarıklıklardır.

Winix Zero Pro hava temizleyici, üstün filtre teknolojisi ile pet kıl ve tüylerini, kepek ve deri döküntülerini temizler.

Kaynak: http://www.lung.org/our-initiatives/healthy-air/indoor/indoor-air-pollutants/pet-dander.html
Back To Top