skip to Main Content

Okullarda Sağlıklı Hava WINIX’in Uzmanlığı!

Hepimizin bildiği ve beklediği okul zamanı geldi! Ancak bu yıl okula hazırlanmanın koşuşturması öğretmenler, veliler ve öğrenciler için yeni zorlukları da beraberinde getiriyor. Hepimiz dezenfekte etme, el yıkama, güvenli mesafeyi koruma, maske takma aldığımız önlemlere alışmışken şimdi zorunlu halden kalkmış durumda. Şu an dikkate almamız gereken tek şey kendi önlemlerimizin yanı sıra çocuklarımızın, öğretmenlerin, okul çalışanlarının ve eğitime katılan herkesin hava kalitesidir.

Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı’na (EPA) göre filtreleme, insanları iç mekanda koruma planının bir parçası olabilir. “Artan HVAC sistemi havalandırmasını ve filtrelemesini desteklemek için taşınabilir hava temizleyicilerin kullanılabilir” diyorlar. Hava temizleme üniteleri, hava yoluyla bulaşan hastalıklarla mücadelede ek bir yardım sağlayarak hem okul içi hem de ev ortamına fayda sağlıyor.

Hastalıklarla mücadelenin yanında göz ardı edilmemesi gereken bir durum da havanın kalitesidir. Zayıf iç mekan hava kalitesi, sağlığımız üzerinde kısa ve uzun vadeli etkilere neden olabilir ve önceden var olan sağlık koşullarını kötüleştirebilir. Aslında EPA, iç mekan hava kalitesinin dış mekana göre beş kat daha kötü olduğunu belirtiyor. İster uzaktan eğitim alıyor olun ister okulda olun, temiz hava hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Hangi okulu seçerseniz seçin, hazırlanmanız gereken çok şey var ve WINIX yanınızda. WINIX Hava Temizleme Cihazları havadaki kirletici maddeleri, alerjenleri ve kokuları yakalayarak okul ortamında bulunan herkese daha sağlıklı, daha mutlu bir ortam sağlar.

Back To Top