skip to Main Content

Okullarda sağlıklı hava, True Hepa Filtreli WINIX hava temizleyiciler ile mümkün!

Araştırmalar, ortalama bir öğrencinin yılın yaklaşık 180 gününü sınıf ortamında geçirdiğini gösteriyor. Bir öğrenci bir yılının neredeyse yarısını okulda geçirdiği için, onlara sağlıklı ve güvenli hava kalitesi sağlamak çok önemli. Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı – EPA’ya göre havayı filtrelemek, insanları iç mekanlarda koruma planının bir parçası olabilir, buna sınıflar da dahildir.

“Maske, mesafe ve hijyen” kurallarını uygularken hijyenden anladığımız şey yüzeyleri dezenfekte etmekten ötesi olmalıdır. Soluduğumuz havadaki virüs yükünü azaltmalıyız!

Kadıköy Anadolu Lisesi’nde WINIX Zero Pro hava temizleyici kullanan bir sınıf
Kadıköy Anadolu Lisesi’nde WINIX Zero Pro hava temizleyici kullanan bir sınıf

Hava temizleme cihazları hem okul içi hem de ev ortamında hava kaynaklı bulaşıcı hastalıklarla mücadelede fayda sağlar. Mikroplar ve virüsler genellikle öksürdüğümüzde, hapşırdığımızda, konuştuğumuzda ve nefes aldığımızda damlacıklar yoluyla yayılır. Bu damlacıklar ya hızla buharlaşır ya da havada asılı kalır. Küçük yapıları nedeniyle, bu küçük parçacıkları yakalamak için uygun filtreleme gereklidir.

Kötü iç hava kalitesi, sağlığımız üzerinde kısa ve uzun vadeli etkilere neden olabilir ve önceden var olan sağlık koşullarını kötüleştirebilir. İç mekân hava kalitesinin dış ortama göre beş kata kadar daha kötü olduğu biliniyor. Sosyal mesafe, el yıkama ve maske takmak sınıf güvenliğinde proaktif önlemler olmaya devam ederken, sınıfların hava kalitesi de bir o kadar önemli.

Hava temizleyici aramanızda hangi özellikleri aramanız gerektiğinin farkında olmak zorunludur. Hava temizleyiciler farklı büyüklükteki alanlar için üretildiğinden, ortamın hacmini ya da metrekaresini bilmek ilk adımdır. Ortam büyüklüğüne uygun bir hava temizleyici seçilmelidir. CADR (Temiz Hava Dağıtma Derecesi) yüksek olmalıdır. Bu sayede hava temizleyici havayı çok daha hızlı şeklinde filtreleyebilir. HEPA olarak da bilinen yüksek verimli partikül hava filtresine sahip olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.

WINIX, yukarıdaki tüm parametreleri karşılayan standartlarda hava temizleyicileri 1973’ten beri Güney Kore’de üreten hava kalitesi uzmanı markadır. Tüm WINIX hava temizleyicileri, True HEPA filtreleme sisteminin yanı sıra CADR (Temiz Hava Dağıtma Derecesine) sertifikasına sahiptir. Bir WINIX True HEPA filtresi, boyutu 0,003 mikrona kadar olan havadaki kirleticilerin %99,999’unu* yakalar.

WINIX, farklı metrekareler için etkili bir hava kalitesi çözümü sunarak, çocuğunuz ve sınıftaki tüm öğrenciler ve öğretmenler için daha güvenli bir ortam sağlar.

Ülkemizde birçok okulda aktif olarak WINIX hava temizleyiciler kullanılıyor. Bazı Özel Okullar doğrudan kendileri satın alırken, Devlet okullarında ise okul aile birlikleri / veliler ortak bir bütçe ile; True Hepa Filtre test raporu ve ECARF – Avrupa Alerji Araştırma Merkezi tarafından “alerji dostu” sertifikalı olan Plasmawave teknolojisi ile virüs yükünü azalttığını laboratuvar sonuçları ile gösteren WINIX hava temizleyicileri bize ulaşarak okullar için özel indirimlerle, uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Bir Devlet İlkokulunda kullanılan WINIX Zero hava temizleyici
Bir Devlet İlkokulunda kullanılan WINIX Zero hava temizleyici
Back To Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x