skip to Main Content
Temiz havada uyku kalitesi artar.

Nasıl bir hava kalitesinde uyuduğunuzu biliyor musunuz?

Nasıl bir hava kalitesinde uyuduğunuzu biliyor musunuz? Günde 11 bin litre hava soluyoruz ve bunun önemli bir kısmı uyku esnasında gerçekleşiyor. Havadaki 2.5 partikül maddeler, evcil hayvan tüyleri, polenler, alerjenler, uçucu kimyasallar vb. birçok madde hava kalitesini etkiler. Humai hava kalitesi ölçüm cihazı, ortamdaki hem 2.5 düzeyindeki ince tozları hem de uçucu kimyasalları ölçer. Yatak odasında ortalama 8 saatimiz geçiyor ve nasıl bir hava soluduğumuzu bilmiyoruz. Eğer hava kalitesi standartlarına göre, kötü hava kalitesi varsa, hava kalitesini iyileştirici tedbirler almakta fayda bulunuyor.

 

Bebek yatak odası ve çocuk yatak odasında hava kalitesini iyileştirmenin yolu nedir?
             Huma-i ile yatak odasındaki hava kalitesini ölçebilirsiniz.

 

HEPA filtreli hava temizleyici kullanarak yata odasında havada asılı kalan ve uçuşan ince tozları, maytları, polenleri, alerjenleri temizleyebilirsiniz. Özellikle ECARF  – Avrupa Alerji Araştırma Merkezi tarafından “alerji dostu” sertifikalı hava temizleme cihazları en iyi performansı verecektir.

Ayrıca, ortamdaki virüs yükünü azaltmak için Plasmawave teknolojisi hem iyonizerli hava temizleyicilere hem de UV-C lambalı hava temizleyicilere kıyasla çok daha etkin rol oynar. Plasmawave hava temizleme teknolojisi, çift kutuplu iyonlar (pozitif ve negatif) oluşturmak için güvenli ve kısa bir elektriksel deşarj gerçekleştirir ve bu çift kutuplu iyonları yaşam alanınıza dağıtır. İyonlar bakteri veya virüsler gibi havayı kirleten organizmaların yüzeyine yapıştıkça, onların moleküler yapısından hidrojeni ortadan kaldırır, böylece yaşam alanınızda bulunan zararlı organizmaları ortadan kaldırır ve daha temiz, daha taze havaya kavuşmanızı sağlar. Böylelikle evde en çok vakit geçirdiğimiz mekan olan yatak odasında virüs yükünü çok büyük oranda azaltmış olursunuz.

Hava kalitesi, uyku kalitenizi etkiler.
True Hepa Filtreli WINIX hava temizleyiciler sizin için kaliteli uyku ortamına yardımcı olur.
Back To Top