skip to Main Content

Winix ile Mevsimsel Tüy Dökülmesi Canınızı Sıkmasın

Mevsimsel tüy dökülmesi tam bir baş belası olabilir. Kuşkusuz ki hepimiz evcil hayvanlarımızı seviyoruz. Yine de çok sevdiğimiz tüylü dostlarımızın döktüğü tüylere karşı aynı şekilde hissetmeyebiliriz. Araştırmalara göre, Türkiye nüfusunun yüzde 19’u kedi, yüzde 6’sı köpek sahibi. Bu milyonlarca evcil hayvan ve tonlarca tüy demek.

Birçok köpek türünün, kış aylarında soğuğa karşı tüyleri kalınlaşır ve ağırlaşır. Soğuk havalar bittiğinde ise kışlık kürkler ortadan kalkar. Yine aynı durum kediler için de geçerlidir. Kışın tüyleri uzayan ve sıklaşan kediler, yaz aylarında aynı köpekler gibi tüy dökmeye başlar. Peki, yaklaşık 2-4 ay arası süren bu dönemde, dökülen bütün tüyler nereye gider? Maalesef bu tüyler evinizin içine ve nefes aldığınız ortama dağılırlar.

Her ne kadar tüy dökmek evcil hayvanlarda sık görülen bir şey olsa da, tüy oranı hayvanınızın cinsine ve boyutuna göre değişir. Calico, Chinchilla, İran kedisi, Ankara kedisi gibi cinsler çok tüy döken kedi cinslerinden bazılardır. Nadir görülen bazı tüysüz ırklar dışında her köpek mutlaka mevsimsel tüy dökülmesi yaşar. Evcil hayvan tüyleri ve deri döküntüleri, kokuya ve alerjenlere sebebiyet verir. Sonuç olarak evcil hayvanınız yazın gelişiyle daha konforlu hissederken, bir tomar tüyle ve akan bir burunla ortada kalan siz olabilirsiniz.

Mevsimsel tüy dökümünü azaltmak için ne yapabiliriz?

Açıkçası bunu sevimli bir dosta sahip olmanın küçük bir bedeli olarak görebiliriz. Düzenli tımar ve doğru mama seçimi mevsimsel tüy dökümünü bir noktada azalır. Her ne kadar onlar tüylerini kontrol edemiyor olsa da Winix size yardım edebilir!

Winix Zero Pro, beş aşamalı filtresiyle evcil hayvanlarınızı da düşünerek üretilmiştir. True Hepa Filtresi ile iç mekan havasında bulunan ince tozları (PM2.5), polen ve evcil hayvan tüyleri gibi alerjenleri yok etmesi bir yana, aktif karbon filtresi ile evcil hayvanlarınızın mama ve tuvalet kokularını da giderir.

Winix, koku ve toz sensörü sayesinde evcil hayvan tüyü ve kokusunu kontrol altında tutar. Ortamınızdaki havanın kalitesini algılar, size mevcut hava kalitenizin görsel bir sunumunu sağlar ve gereken ayarda çalışır. Kolay kullanımı ve yüksek temizleme gücüyle,  mevsim geçişlerinde dökülen tüylerle ve alerjilerle baş etmenize yardımcı olur. Böylece hem sizin için hem de tüylü dostunuz için en sağlıklı solunum ortamını sağlar.

0 0 votes
Article Rating
Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Back To Top
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x