skip to Main Content
Hava kalitesi ataşehir

İstanbul’da hava kirliliği sınır değerleri aştı!

Kasım ayında özellikle bu hafta İstanbul’da hava kirliliği alarm veriyor. Dünya sağlık örgütü (WHO) tarafından belirlenen PM2.5 partikül madde seviyesi, limit değerin yaklaşık 3 katından da yüksek seviyeleri gördü. PM2.5 akciğerlerimize inerek astım, koah, akciğer kanseri gibi hastalıklara uzun vadede neden olabilir. PM2.5 partikül maddeler oradan da dolaşım sistemimize girerek damarlarımızda tıkanıklığa ve organlarımızda deformasyona neden olabilir. Bu nedenle hava kirliliği, görünmez katil olarak da adlandırılır.

Özellikle bebekler, çocuklar, hamileler, yaşlılar, astım ve koah hastaları, kanser hastaları, alerji hassasiyeti olanlar için büyük bir sorun olan kötü hava kalitesi konusunda yapabileceklerimiz sınırlıdır. Dış ortamdaki hava kalitesini iyileştirmek uzun vadeli bilinçlendirme, gelir seviyesinin zamanla artması ile kömür vb. yakıtların yakılmaması ile sağlanabilir.

Ancak kısa vadede, ev, okul, ofis gibi kapalı ortamlarda hava kalitesini iyileştirmek için Winix hava temizleme cihazı kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğrafta, Winix Zero Pro hava temizleme cihazı kullanılan bir evde, PM2.5 seviyesinin sıfıra kadar düşebildiği gözükmektedir.

Ataşehir hava kalitesi ve Winix hava temizleme cihazı
Winix hava temizleme cihazı ile PM2.5 partikül maddeler filtreleyebilirsiniz.
Back To Top