skip to Main Content

İç Mekanlarda Konforu Yakalamak: Winix Hava Nemlendirici Kullanmanın Faydaları

Kış neredeyse gelmek üzere! Bunun anlamı, artık iç mekanlarda daha çok zaman geçireceğiz. Gittikçe düşen hava derecesi ve aylarca kapalı kalacak pencerelerin gelişiyle, kuru havaya kavuşmamız an meselesi. Kuru bir cilt ve çatlak dudakların yarattığı rahatsızlık bir yana, kuru hava çok sayıda farklı sağlık sorununa sebep olabilir. Amerika’nın en iyi hastanelerinden Cleveland Kliniği’ne göre, “Kuru havayı solumak, astım, bronşit, sinüzit ve burun kanaması gibi solunumsal rahatsızlıklara sebep olabilir”. Winix L500 Hava Nemlendirici kullanarak, bu rahatsızlıkların oluşma ihtimalini yüksek oranda düşürebilirsiniz.

Alerjik Bünyelerin Dostu

Eğer alerjilerle baş etmeye çalışan milyonlarca insandan biriyseniz, hava nemlendiricilerin alerjiler üzerinde büyük bir rahatlatma sağladığını duymaktan memnun olacaksınız. Hava nemlendiriciden süzülen rahatlatıcı buhar yalnızca bulunduğun alandaki hava için değil, burun ve boğaz bölgesi için de nem sağlar. Havadaki nem oranı, mukus dokusunun yumuşamasına yardım eder –ki bu da geniz yolunda iltihapların oluşmasını engellerken alerjinin tetiklenme riskini büyük oranda düşürür. Havadaki nem oranın yoksunluğu, mukusun sertleşmesine ve vücuttan atılabilmesinin zorlaşmasına sebep olur. Hava nemlendiricileri mukusun yumuşamasına yardımcı olurken, grip ya da soğuk algınlığıyla savaşma anlamında da ekstra bir fayda sağlar. Nemli hava solunum yolların için bir kayganlaştırıcı bir madde görevi görür, burun tıkanıklığını yatıştırır ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Kuru Ciltten Şikayetçi Misin?

Hastalığa yatkın olmayan o şanslı insanlardan bile olsan cildin kurumaya fazlasıyla meyilli olabilir. Cildinin yumuşaklığını kaybetmemesi için, nemi hapsetmeye ihtiyacı olacaktır. Havalar kuru ve soğuk olduğunda, cildiniz nemi daha az tutacaktır. Hava nemlendiricileri hem bulunduğun alandaki havayı nemlendirirken cildi de ihmal etmez. Çok kuru bir cilt rahatsız edici olabilir ama bunu engellemek imkansız değil, evinizde ideal nem oranını sağlamak ileriye dönük olarak atılabilecek en iyi adımdır diyebiliriz.

Kuru Hava Evcil Hayvanları ve Bitkileri Etkiler Mi?

Söz konusu kuru havaysa, bir hava nemlendiricisi edinmek yalnızca ailelerimize fayda sağlamakla kalmaz, bitkilerimize ve tüylü dostlarımıza da aynı şekilde yardım eder. Kuru hava, tüylü dostlarımız için de aynı düzeyde rahatsız edicidir. Kış mevsimleri, evcil hayvanlarımızda pati şişmesi, kulakta ve ciltte kaşıntı, nezle ve hatta tüy kaybı gibi olumsuz durumlara yol açabilir. Bunun yanında bitkiler de nemi en az biz insanlar kadar sever, hatta nemin fazla olduğu ortamlarda daha iyi gelişirler. Hem evcil hayvanlarımızın hem de bitkilerimizin yaşadığı bu sorunlar, havada nem varsa kolayca defedilir.

Bir hava nemlendirici kullanmanın sizin için birçok farklı faydası vardır. Winix L500 Hava Nemlendirici kuru hava probleminize bir çözüm sunarken, bütün bir kış boyunca soluduğunuz havanın kalitesini de iyileştirmeyi unutmaz.

0 0 votes
Article Rating
Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Back To Top
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x