skip to Main Content

Hangi Winix Hava Temizleyiciyi Seçmeliyim?

Doğru hava temizleyiciyi seçmek, oda boyutuna, ailenizin özel sağlık koşullarına, evcil hayvanlara ve daha az ölçüde bütçeye bağlı olmalıdır. Winix Zero Compact 4 Aşamalı , Winix Zero 4 Aşamalı, Winix Zero S 4 Aşamalı ve Winix Zero PRO 5 Aşamalı hava temizleyicileri arasında karar verirken aşağıdaki kriterlerin dikkate alınmasını öneririz :

 

 

Optimum Oda boyutu

Tüm modeller çeşitli büyüklükteki odalar için uygundur, her model için önerilerimiz aşağıdaki gibidir:

Winix Compact hava temizleyici : 50 m² ‘ye kadar oda boyutları için idealdir.  Yatak odaları, bebek odaları, mutfaklar ve ev ofisleri için mükemmel hale getirir.

Winix Zero hava temizleyici : 99 m² ‘ye kadar büyük yatak odaları, oturma odaları, salon, ofis gibi oda boyutları için ideal

Winix Zero S hava temizleyici : 100 m² ‘ye kadar büyük yatak odaları, oturma odaları, salon, ofis gibi oda boyutları için ideal

Winix Zero PRO hava temizleyici : 120 m² ‘ye kadar büyük yaşam alanları (salon/yemek/mutfak) veya çalışma alanları için ideal

NOT: Tüm modeller yine de yukarıda açıklanandan daha küçük odalarda kullanılabilir. bunu yapmanın yararı, havanın daha hızlı temizlenmesidir.

Alerji

Tüm modeller, minimum %99,97 ve 0,3 mikron verimlilikle minik ultra ince partikülleri ortadan kaldıran sertifikalı Hastane Sınıfı Gerçek HEPA (True Hepa  – Yüksek Verimli Partikül Yakalayıcı) filtrelerine sahiptir ve bu filtreler toz, polen  temizlemek için idealdir. WINIX tarafından hava temizleyicilerimizde kullanılan True Hepa filtre, H13 ile H14 (Avrupa sınıflandırması) arasındadır.

Astım

Tüm Winix hava temizleyici modellerinde, toz, polen gibi birçok astım tetikleyicisine, VOC’lere (uçucu organik bileşikler) karşı koruma sağlayan karbon filtre bulunmaktadır.

Hayvan tüyü

Winix Zero PRO gelişmiş filtre sistemi ile evcil hayvanların tüy, deri döküntüsü vb. gibi hareket halinde havaya salınan kirleticileri temizlemek için tasarlanmıştır. Tüm Winix hava temizleyici modellerinde, evcil hayvanlarınız tarafından havaya salınan kirleticileri temizlemek için Hospital Grade True HEPA filtresi bulunur . Ek olarak evcil hayvanlardan ortaya çıkan hoş olmayan kokular için ise Karbon filtre bulunmaktadır.

Kimyasal duyarlılıklar

Tüm Winix hava temizleyici modellerinde, evlerimizde yaygın olarak bulunan VOC’lerden (uçucu organik bileşikler) ek korunma için Karbon filtresi bulunur.

Genel sağlık koruması

Tüm modeller, nefes almamızı etkileyebilecek birçok alerjeni ortadan kaldırır. Toz, polen gibi alerjenleri ve ayrıca havadaki tehlikeli buharları ve gazları gidermek için en yüksek kalitede filtrelere sahiptirler.

Tüm Winix Hava Temizleyici modellerinin teknik özelliklerini karşılaştırmak için aşağıdaki tablomuza göz atabilirsiniz. Hangi modelin sizin için doğru olduğundan hala emin değilseniz, lütfen uzmanlarımızla konuşmak için iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yardım etmek için her zaman buradayız!

Winix Model Karşılaştırma Tablosu

ODA KAPASİTESİ

Maks. 120 m2

Maks. 100 m2

Maks. 99 m2

Maks. 50 m2

BOYUT (G/D/Y)

415 x 245 x 600 mm

379 x 199 x 600 mm

380 x 208 x 600 mm

241 x 241 x 370 mm

CADR

470 m3/saat

410 m3/saat

390 m3/saat

250 m3/saat

ÇOCUK KİLİDİ

Var

Yok

Yok

Yok

AĞIRLIK

8.5 kg

7.5 kg

7 kg

3.1 kg

UYKU MODU

Var

Var

Var

Var

PARTİKÜL SENSÖRÜ

Var

Var

Var

Var

KOKU SENSÖRÜ

Var

Yok

Yok

Yok

OTOMATİK MOD

Var

Var

Var

Var

GÜÇ TÜKETİMİ

5-87 Watt

3,5-62 Watt

3-55 Watt

12-55 Watt

SES SEVİYESİ

28,3-54,7 dB

27-51,4 dB

27,4-50,6 dB

26,5-53,7 dB

Back To Top