skip to Main Content

Hakkımızda

Günümüzde, teknolojinin gelişimi ve şehirleşme ile birlikte birçok sağlığa zararlı faktöre maruz kalıyoruz. Genel olarak besinlerin ve suyun kalitesi değişti, fiziksel aktivite düzeyimiz azaldı. Sağlıklı, organik gıda edinme konusunda bir trend oluşmaya başladı. Fitness salonları ve pilates stüdyoları da fiziksel aktivite için tercih ediliyorlar.

Günde 11.000 litre hava soluduğumuzu göz önünde bulundurunca, sağlığımızı etkileyen en önemli çevresel faktörlerden birisinin de hava kalitesi olduğu çok açık. Havanın evlerde, ofislerde vb. kapalı alanlarda dış ortama göre daha iyi olabileceğine dair bir kanı olabiliyor. Ancak çalışmalar, iç mekandaki hava kalitesinin genelde, dışarıdan 2 ile 5 kat daha kötü durumda olduğunu gösteriyor.

Kirli dumanlı hava fotoğrafı metropol
Hava kalitesi düşük metropollerin kirli havasını solumaya son verin!

Karayolu araçları, deniz taşıtları ve uçakların egzozları, inşaat şantiyelerinden yükselen tozlar, sanayi bölgelerinin emisyonları, termik santraller gibi faktörler sürekli olarak hava kalitesini sağlıksız hale getiriyor. Ayrıca semtimizde / mahallemizde yer alan restoranların yemek pişirme kokuları, ızgara dumanları, bölgede yakılan şömine, soba, kuzinelerin isleri, mangal dumanları da lokal olarak havamızı kirletiyor. Tüm bu kirleticiler ince tozlara dönüşür ve saç telinden onlarca kat ince olan 2,5 mikron çapında PM2.5 adı verilen partikül maddelere dönüşerek soluduğumuz havada yer alırlar. Burnumuz bir filtre görevi görse de PM2.5 ve daha küçük partikül maddeleri yakalayamaz ve bu hava kirleticilerden oluşan ince tozlar; solunum yollarımıza, akciğerlerimize ve damarlarımıza nüfuz ederler.

Tüm dış kirleticilere ilave olarak ev ve ofiste de eşyaların tozları, printerların kartuş tozları, deterjanlar, evcil hayvanların tüyleri, polenler de başta alerjik hassasiyeti olanlar olmak üzere birçok insanın sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Bu farkındalık ile hava kalitesini kapalı alanlarda iyileştirme çözümleri konusuna firmamız, REL Teknoloji odaklanmıştır. Dünyadaki inovasyonları takip ediyoruz ve soluduğumuz havayı daha sağlıklı hale getirmenin en güncel, etkin yollarını araştırıyoruz.

Hava kalitesi ölçümü ve hava temizleme cihazları konusunda dünyadaki inovatif çözümleri takip eden firmamız; hava kalitesi ölçümü konusunda HUMATECH markasının, hava temizleyiciler konusunda ise WINIX markasının Türkiye distribütörüdür.

WINIX Hakkında:

1973 yılında beri Güney Koreli WINIX; ev ve ofis ortamları gibi aktif yaşam olan tüm kapalı alanlar için yenilikçi hava kalitesi iyileştirme çözümleri tasarlıyor ve üretiyor. WINIX başta Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avrupa olmak üzere Hava Temizleyiciler ve Hava Nemlendiriciler ürünlerinde en yüksek kullanıcı memnuniyetine sahip üreticilerin başında gelmektedir.

winix hava temizleme cihazları fabrikası güney kore
WINIX hava temizleme cihazları fabrikası – Güney Kore

WINIX, hava temizleyiciler, hava nemlendiriciler ve hava nem gidericiler gibi çok çeşitli yüksek kaliteli ve şık ürünler sunar. WINIX ürünleri, Güney Kore’deki kendi fabrikalarında kullanılan son derece yüksek kalite standartları ve bu nedenle, mükemmel kalitesi, dayanıklılığı ve “Son Teknoloji” tasarımı ile birlikte ileri teknolojisi ile dünya çapında tanınmaktadır. WINIX ürünleri yüksek kalite standartlarını karşılar ve ECARF, Allergy UK, CE, RoHS, TÜV, Energy Star ve AHAM gibi en önemli sertifikalara sahiptir.

WINIX ürünleri, dünya çapında üstün kalite, dayanıklılık ve ileri teknolojisi ile tanınmaktadır. Şirketin öncelikli amacı, en ileri hava kalitesini oluşturarak temiz ve sağlıklı ev ve iş ortamları sağlamaktır. Bunu yapmak için Winix, en üst kalite standartlarına sıkı sıkıya bağlı ürünleri geliştirir. Winix, CE, RoHS, TUV, Energy Star, ECARF ve UK Allergy gibi endüstri sertifikalarına uygundur.

Winix Türkiye distribütörü olarak ana sayfamız https://www.iyihava.com adresidir.

Back To Top