skip to Main Content
Kedi alerjisine iyi gelen hava temizleme cihazlarında en iyisi WINIX

Evcil hayvan alerjisi olanlar için Winix hava temizleme cihazları ideal çözümler sunuyor.

Ev hayvanlarından kaynaklanan alerjenlerin ve kepeklerin soluduğunuz havadan temizlenebileceğini biliyor muydunuz?

Birçok insanın; köpek alerjisi, kedi alerjisi gibi evcil hayvan alerjisine sahip olduğunu biliyoruz.

ECARF (Avrupa Alerji Araştırma Kurumu) tarafından sertifikalı Winix hava temizleme cihazları ile çözüm üretebilirsiniz.

Evcil hayvanların deri döküntüleri; kediler, köpekler, kemirgenler, kuşlar ve kürklü veya tüylü diğer hayvanların döktüğü küçük, hatta mikroskobik cilt kepeklerinden oluşur. Her insan hayvan deri, kıl ve tüylerinden, döküntülerinden etkilenmez, ancak bu tetikleyicilere özellikle alerjisi olan kişilerde reaksiyonlara neden olabilir. Kabaya ek olarak, evcil hayvanlarla ilgili alerji tetikleyicileri veya alerjenler, hayvanın derisinden başka kaynaklardan gelebilir.

Hassas bireylerde, evcil hayvan alerjisi olabilir veya evcil hayvan alerjenleri tarafından astım tetiklenebilir. Eğer öyleyse, hayvan alerjenlerini solumak solunum semptomlarınızı daha da kötüleştirebilir ve akciğer fonksiyonunun azalmasına neden olabilir. Bir reaksiyona neden olması gereken alerjen konsantrasyonu insandan insana büyük ölçüde değişir. Evcil hayvan alerjilerinden muzdarip, kaşıntıya, sulu gözlere, egzamaya veya döküntülere ek olarak tıkanıklık, hapşırma, burun akıntısı, göğüste sıkışma ve hırıltı gibi üst ve alt solunum yolu semptomları ile sonuçlanabilir.

 

Kedi alerjisi ve köpek alerjisine iyi gelen WINIX hava temizleme cihazları
Winix hava temizleme cihazı ile evcil hayvan tüy ve kepeklerine son!

Tükürükte, idrarda ve dışkıda bulunan bazı proteinler kedilerden, köpeklerden ve diğer evcil hayvanlardan da alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Şimdiye kadar görülen en yaygın alerjiler, kedilerden gelen Fel d 1 proteini ve köpeklerden Can f 1 ve Can f 2 proteinlerinden kaynaklanır. Alerjen içeren bir tükürüğün, bir hayvanın tüyünden pul pul dökülmesini ve hava ile temas etmesini sağlayarak, bu alerjenlerin bir kişi tarafından solunmasını sağlar. Ayrıca, kurutulmuş dışkılardan gelen tozlar da benzer bir şekilde havaya karışabilir.

Hafif ve küçük, evcil hayvan alerjenleri uzun süre havaya asılı kalır. Pet alerjenleri, böceklerin neden olduğu alerjenlerden çok daha uzun süre kalır. Mikroskopik boyutu ve düzensiz şekli nedeniyle evcil hayvan alerjenleri; mobilyalara, halılara, yataklara, perdelere, giysilere kolayca sirayet ederler.

Siz veya sevdiğiniz bir kişi evcil hayvan alerjenlerine karşı hassassa, iç mekan hava kalitesini korumanın birincil yolu evinizde bir evcil hayvanınızın olmamasıdır. Eğer evde kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanlar mutlaka olacaksa, astım veya alerjisi olan kişinin yatak odasında evcil hayvanı bulundurmamaya gayret edin. Odaları havalandırmanın yanı sıra alerjenlerin miktarını azaltmanın etkili bir yolu da True HEPA filtresine sahip güçlü vakuma özelliği – CADR (temiz hava  dağıtma değeri) yüksek olan hava temizleme cihazı tercih etmektir.

Ayrıca;  kedi ve köpeklerin ya da diğer evcil hayvanların bulunduğu ortamlarda doğal olarak tuvalet kokusu ve mama kokusu da hissediliyor. Kedi kumları, tuvalet kokusunun önemli bir bölümünü absorbe etse de yine de özellikle eve ilk kez giren bir kişi tuvalet kokusunu daha rahat algılayabilir.  Ev kullanımı için tasarlanmış WINIX hava temizleyicilerde tüm bu organik kokuları gidermek için karbon filtre bulunur.

Her bir WINIX hava temizleyici filtre setinin içerisinde True Hepa Filtre ve karbon filtre yer alır. Tüm WINIX hava temizleyici modelleri ECARF – Avrupa Alerji Araştırma Merkezi tarafından “alerji dostu” sertifikasına sahiptir. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde evcil hayvanlar için en iyi hava temizleyiciler arasında WINIX gösterilmektedir.

4.7 9 votes
Article Rating
Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Back To Top
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x