Üst bar özel içeriği
Kedi Alerjisine Iyi Gelen Hava Temizleme Cihazlarında En Iyisi WINIX

Evcil hayvan alerjisi olanlar için Winix hava temizleme cihazları ideal çözümler sunuyor.

Ev hayvanlarından kaynaklanan alerjenlerin ve kepeklerin soluduğunuz havadan temizlenebileceğini biliyor muydunuz?

Birçok insanın; köpek alerjisi, kedi alerjisi gibi evcil hayvan alerjisine sahip olduğunu biliyoruz.

ECARF (Avrupa Alerji Araştırma Kurumu) tarafından sertifikalı Winix hava temizleme cihazları ile çözüm üretebilirsiniz.

Evcil hayvanların deri döküntüleri; kediler, köpekler, kemirgenler, kuşlar ve kürklü veya tüylü diğer hayvanların döktüğü küçük, hatta mikroskobik cilt kepeklerinden oluşur. Her insan hayvan deri, kıl ve tüylerinden, döküntülerinden etkilenmez, ancak bu tetikleyicilere özellikle alerjisi olan kişilerde reaksiyonlara neden olabilir. Kabaya ek olarak, evcil hayvanlarla ilgili alerji tetikleyicileri veya alerjenler, hayvanın derisinden başka kaynaklardan gelebilir.

Hassas bireylerde, evcil hayvan alerjisi olabilir veya evcil hayvan alerjenleri tarafından astım tetiklenebilir. Eğer öyleyse, hayvan alerjenlerini solumak solunum semptomlarınızı daha da kötüleştirebilir ve akciğer fonksiyonunun azalmasına neden olabilir. Bir reaksiyona neden olması gereken alerjen konsantrasyonu insandan insana büyük ölçüde değişir. Evcil hayvan alerjilerinden muzdarip, kaşıntıya, sulu gözlere, egzamaya veya döküntülere ek olarak tıkanıklık, hapşırma, burun akıntısı, göğüste sıkışma ve hırıltı gibi üst ve alt solunum yolu semptomları ile sonuçlanabilir.

                                                                             

 

Kedi alerjisi ve köpek alerjisine iyi gelen WINIX hava temizleme cihazları
Winix hava temizleme cihazı ile evcil hayvan tüy ve kepeklerine son!

Tükürükte, idrarda ve dışkıda bulunan bazı proteinler kedilerden, köpeklerden ve diğer evcil hayvanlardan da alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Şimdiye kadar görülen en yaygın alerjiler, kedilerden gelen Fel d 1 proteini ve köpeklerden Can f 1 ve Can f 2 proteinlerinden kaynaklanır. Alerjen içeren bir tükürüğün, bir hayvanın tüyünden pul pul dökülmesini ve hava ile temas etmesini sağlayarak, bu alerjenlerin bir kişi tarafından solunmasını sağlar. Ayrıca, kurutulmuş dışkılardan gelen tozlar da benzer bir şekilde havaya karışabilir.

Hafif ve küçük, evcil hayvan alerjenleri uzun süre havaya asılı kalır, hamamböceği veya toz akarlarından gelen alerjenlerden çok daha uzun süre kalır. Mikroskopik boyutu ve düzensiz şekli nedeniyle evcil hayvan alerjenleri, mobilyalara, yataklara, kumaşlara ve evinize girip çıkabileceğiniz şeylere kolayca yapışabilir. Ev ve okullar ve hastaneler gibi halka açık yerlere kolayca yayılır, evcil hayvansız alanlarda bile evcil hayvan bulunabilmektedir.

Siz veya sevdiğiniz bir kişi evcil hayvan alerjenlerine karşı hassassa, iç mekan hava kalitesini korumanın birincil yolu evinizde bir evcil hayvanınızın olmamasıdır. Evde alerjenler ev tozunda kaldığından beri evcil hayvan alerjenleri evde kaldıktan sonra aylarca kalabilir. Eğer petless olmak bir seçenek değilse, astım veya alerjisi olan herkesin yatak odasından çıkarmaya çalışın. Ayrıca, evcil hayvanınızın özellikle döşeme üzerindeki mobilyalarına izin vermemek ve evcil hayvanı halıdan uzak tutmak iyi bir fikirdir.

Pet alerjenleri genellikle orta ila büyük boyutlu partiküllerdir, yani 10 dakikada 3 ft’ye kadar düşebilirler. Bu sizin mobilyalarınıza, yatağınıza ve yastığınıza yerleşmek için hızlı oldukları anlamına gelir. Vakumlama, alerjenlerin miktarını azaltmanın etkili bir yoludur, ancak kaliteli bir True HEPA filtresine sahip güçlü vakuma özelliği olan hava temizleme cihazı tercih etmelisiniz.

Ayrıca;  kedi ve köpeklerin ya da diğer evcil hayvanların bulunduğu ortamlarda doğal olarak tuvalet kokusu ve mama kokusu da hissediliyor. Kedi kumları, tuvalet kokusunun önemli bir bölümünü absorbe etse de yine de özellikle eve ilk kez giren bir kişi tuvalet kokusunu daha rahat algılayabilir.  Ev kullanımı için tasarlanmış WINIX hava temizleyicilerde tüm bu organik kokuları gidermek için karbon filtre bulunur.

Her bir WINIX hava temizleyici filtre setinin içerisinde True Hepa Filtre ve karbon filtre yer alır.

Sayfa başına kaydırma butonu.
Destekscreen tag
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x