skip to Main Content
Bebek sağlığı için Winix hava temizleme cihazları

Bebek ve çocuk odalarında hava kalitesinin önemi

Ebeveyn olarak, çocuklarınızı korumak için mümkün olan her şeyi yapacaksınız. Ne yazık ki, çoğu ebeveyn çoğu zaman evlerinde, bebek odasında mevcut olan çeşitli sağlık tehlikelerini fark etmemektedir. Dış mekana göre iki ile beş kat daha fazla kirlenmiş olan iç mekan havası, evde herkes için, özellikle de yeni doğan bebekler için böyle bir sağlık sorunudur.

Bebekler, kapalı alan hava kirliliğine özellikle duyarlıdır, çünkü bağışıklık sistemleri henüz gelişmemiştir. Ayrıca, 24 aylıktan küçük çocuklar genellikle zamanlarının çoğunu kendi odalarında geçirirler ve kendilerini neredeyse 24/7 hava kirliliğine maruz bırakırlar. Bu kirletici maddelere sürekli maruz kalmak, göz, burun ve boğazda tahriş, baş ağrısı, baş dönmesi, yorgunluk ve hatta astım gibi çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir.

Neyse ki ebeveynler, iç mekan havalarını daha sağlıklı hale getirmek için birkaç basit yöntem uygulayarak çocuklarını bu kirleticilerden koruyabilirler.

Hava temizleyiciler ve çocuk ve bebek odalarındaki hava kirliliği

Bebeğiniz için doğru yatağı tercih edin

Yatakların amacı sadece bebeğinizi sıcak tutmak değil, aynı zamanda toz parçacıkları, polen ve küf gibi hava kirleticilerinden de korumaktır. Bu yüzden lifli olan yerine bir lateks köpük şilte seçmek iyi bir fikirdir. Bu hava kirleticileri astım, hatta bronşit gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Hipoalerjenik yatak bu kirleticileri azaltmak ve çocuğunuzun yatak odasında hava kalitesini arttırmak için kullanılabilir.

Hava temizleme cihazı kullanın

İç mekan hava kirleticilerini azaltmanın en iyi yollarından biri, bebeğinizin odasına hava temizleyicileri yerleştirmektir. Piyasada, çok çeşitli hava temizleyicileri mevcuttur. ECARF (Avrupa Alerji Araştırma Kurumu) sertifikalı hava temizleyici kullanmakta yarar vardır. Gereksinimlerinize ve bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Ancak, hava temizleme cihazının en verimli olması için Yüksek Verimli Parçacıklı Hava (HEPA) filtrelerinden oluştuğundan emin olun. Çapı 0.3 mikrondan daha büyük olan% 99,97 partikülleri temizleyebilirler. Winix hava temizleme cihazları, ihtiyacınıza uygun modeller sunmaktadır.

Bununla birlikte, bir hava temizleyici monte etmeden önce iç hava kalitesini test ettiğinizden emin olun. Bunun için Humai hava kalitesi ölçüm cihazı alabilirsiniz.

Winix zero, hava temizleme cihazı, bebek odaları için.

Back To Top