skip to Main Content
Bebeğiniz ve kendiniz için temiz havanın önemi ...

Bebeğinizin Sağlığı İçin Temiz Havanın Önemi

Tebrikler! Evinizde heyecanlı bir bekleyiş başlamış olmalı! Belki bebek ürünleri araştırıyorsunuz ve bebeğiniz için en önemli ihtiyaçları bir an önce toplamaya çalışıyorsunuz. Ancak, bebek odanızda bir hava temizleyici olmadan yapılacaklar listeniz tamamlanmış sayılmaz, gelin size nedenini anlatalım.

Anne adaylarının bebeklerinin yanı sıra kendi bakımları için gereken bazı koruyucu önlemler vardır. Örneğin, hamilelikte belli yiyeceklerden kaçınmak, bazı egzersiz önlemleri almak herkesin bildiği şeylerdir. Hava kalitesi bütün bu maddeler içinde gözden kaçmaya meyillidir.

İyi bir hava kalitesine sahip olmak hepimiz için önemlidir, hamilelik dönemi için ise bu hayati bir meseleye dönüşür. Araştırmacılar, hava kirliliğinin ve kötü hava kalitesinin bebeğin gelişimi üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu buldu. Amerikan Gebelik Derneği’ne göre, hamile bir annenin hava kirleticilerine uzun süre maruz kalması erken doğum ve preeklampsi (gebelik zehirlenmesi) gibi sonuçlar doğurabilir. Hatta, plasentayı ihlal eden partikül madde, ilerleyen dönemde astım ihtimalini artırır.

Neye İhtiyacınız Var?

Partikül madde, iç mekan kirliliğinin ana nedenidir. Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA), partikül maddeyi havadaki katı partiküller ve sıvı damlacıkların bir karışımı olarak tanımlar. Toz, kir, is veya duman gibi bazı parçacıklar, çıplak gözle ayırt edebileceğimiz kadar büyüktür. Ancak ince partiküller o kadar küçüktür ki, yalnızca bir elektron mikroskobu kullanılarak tespit edilebilirler. Bu yüzden, bir hava temizleyici kullanmak, bu zararlı kirleticileri havadan filtrelerken anne ve bebeğin ciğerlerini de korumaktadır.

Daha iyi bir hava kalitesi için belirli özelliklerdeki hava temizleyicilere ihtiyaç duyulmaktadır. İdeal bir hava temizleyici, HEPA filtreleme sistemi içermelidir. Bu filtreler boyutu 0,3 mikrona kadar olan partikülleri yakalamak için özel olarak tasarlanmıştır.

Bebeğiniz ve Kendiniz İçin En Doğru Çözüm

Söz konusu bebeğinizse, solduğu havanın temizliğinden emin olmak hakkınız. Winix hava temizleyici gururla True HEPA filtresini sunar. True HEPA; polen, toz, duman, evcil hayvan tüyü fark etmeksizin 0,003 mikrona kadar bebeğinizi ve sizi %99,99’unda* oranında korur. Winix Zero, Zero Pro ve Zero Compact modelleriyle aileniz için en iyi havayı yakalar. Anneliğe hazırlanırken hem kendiniz hem de bebeğiniz için en güvenli ve en sağlıklı havayı sağlayın!

0 0 votes
Article Rating
Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Back To Top
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x