skip to Main Content

Bahar Alerjisi ve Winix

Tomurcuklardan Yayılan Bahar Alerjisi

Sert kışların geride kaldığını söylemek insanların kulağına güzel gelse de , ferahlatıcı bahar havasının getirdiği büyük bir dezavantaj bulunmaktadır : alerji. Amerikan Alerji, Astım ve İmmünoloji Koleji’ne (ACAAI) göre, alerjiler ABD’de kronik hastalıkların önde gelen 6. nedenidir ve her yıl 50 milyondan fazla Amerikalıyı etkilemektedir. İlkbaharda çiçeklerin açmasıyla, güzel renkli çiçeklerle beraber pek de hoş karşılanmayan alerjenleri selamlayacağız.

İlkbahar genellikle Mart ayıyla beraber gelmektedir, ancak bazı bölgelerde Şubat ayıyla da başlayabilmektedir. İlkbahar mevisimi hem polen hem de küf gibi tahriş edicileri beraberinde getiriyor. Beklenen ılık rüzgar çok güzel hissettirse de, hem ağaç hem de bitki polenlerini yaşadığımız ortamlara taşır. Peki o güzel yağmurlu bahar günleri? Bitkilerin filizlenmesi için çok ihtiyaç duyulan nemi sağlarlar, ancak aynı zamanda alerjiye neden olan küfü solumanıza da neden olabilirler. Bahar nezlesi ve alerjik rinit olarak da adlandırılan mevsimsel alerjiler, kendinizi mutsuz hissetmenize neden olabilir. Mayo Clinic’e göre, alerjenlerle ve bunların yan etkileriyle evinizin içinden savaşmanın etkili bir adımı hava temizleyicidir.

Alerjenleri tamamen ortadan kaldıramasa da, hava temizleyicilerin evlerde kullanılması istenmeyen yan etkileri önemli ölçüde azaltabilir. Özellikle, Gerçek HEPA filtreli bir hava temizleyici bu konuda çok etkilidir. Bu filtreler, boyut olarak 0,3 mikrona kadar havadaki alerjenlerin %99,97’sini yakalar ve hapseder. Çevre Koruma Ajansı’na (EPA) göre, en çok nüfuz eden parçacık boyutunu yalnızca bu filtreler yakalayabilmektedir. Her Winix hava temizleyici Gerçek HEPA filtresi içerir. 2-100 mikron arasında değişen ortalama küf ve polen boyutuyla, Gerçek HEPA filtrasyonumuz sizi tamamen korur.

Bir Winix True HEPA filtreli hava temizleyicinin kullanılması sadece havadan yayılan bahar alerjenlerini değil, aynı zamanda alerji oluşturan diğer birçok kirletici maddeyi de ortadan kaldırır. Bu diğer kirleticiler arasında toz, evcil hayvan tüyleri ve duman bulunur. Hava temizleyicinizin içine bir dizi alerjen hapsolduğunda, kendinizi daha iyi hissedersiniz, daha kolay nefes alırsınız ve hapşırma, tıkalı burun ve baş ağrıları gibi belirtileri ardınızda bırakırsınız.

Back To Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x