skip to Main Content
Bahar alerjisi ve polen alerjisine karşı Winix hava temizleyici

Bahar alerjisi ve polen alerjisine çözüm Winix hava temizleme cihazı

Mart ayı ile birlikte ilkbahar başladı. Tomurcuklanan ağaçlar ve açan çiçekler ile doğa çevremizi cıvıl cıvıl hale getirirken, polenler bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara sebep olabiliyor. Kapalı alanlardaki partikül maddeleri filtreleyen Winix hava temizleme cihazları; polenleri de aynı evcil hayvan tüylerinde olduğu gibi filtreler ve havayı temizler. Böylelikle bahar alerjisi, bahar nezlesi ve polen alerjisi ile mücadele edebilirsiniz.

Güneş parlıyor, kuşlar eve dönüyor ve doğa farklı renklere bürünüyor. Bazıları bahar mevsimini memnuniyetle karşılayacak, bazıları ise alerjileri nedeniyle en kötü kabuslarına hazırlanıyor. Avrupa’da neredeyse altı kişiden biri polen alerjisinden muzdarip. Alerjik rinit olarak da bilinen saman nezlesi, Ambrosia cinsindeki otlardan, ağaçlardan veya bitkilerden salınan polen alerjisidir. Bütün bu bitkiler üreme döngüsü boyunca polen taneleri salgılarlar. Bu taneler o kadar küçüktür ki havada süzülürler ve kolayca solunabilirler. Alerjik rinitten muzdarip olan insanlar polene ağır tepki gösterir, bu da zarların şişmesine, astım krizlerine ve diğer semptomlara neden olur.

Bir atak sırasında, burun akıntısı veya havasız burun, hapşırma, kırmızı, kaşıntılı veya sulu gözler ve göz çevresinde şişlik gibi farklı belirtiler ortaya çıkabilir. Bu belirtiler hava koşullarına ve yaşadığı çevreye bağlı olarak daha da kötüleşebilir. Kuru ve rüzgarlı günlerde havada çok miktarda polen bulunur. Yağmurlu günlerde, polenler yerde kalma eğilimindedir ve saman nezlesi olan insanları daha az etkiler. Ek olarak, hava kalitesi yıllar içinde bozulmuştur. Havadaki partikül madde miktarı artmış ve havanın kimyasal karışımı değişmiştir. Bu da doğanın havadaki polen miktarını azaltma yeteneğini bozar. Polen, soluduğumuz havada atmosfere kaçmak yerine durgun kalacaktır. Dış çevre büyük ölçüde bizim kontrolümüz dışında; ancak iç ortamımızı kontrol edebiliriz. Tüm Winix hava temizleyicilerinde bulunan bir True HEPA filtresi tüm partikül madde, polen ve alerjenlerin% 99,97’sini ortadan kaldırır, böylece evde temiz ve sağlıklı havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Back To Top