skip to Main Content

Anne ve bebek için temiz havanın faydaları

Anne ve Bebek İçin Temiz Havanın Faydaları

Anne adaylarının bebekleri kadar kendilerine de dikkat etmeleri için almaları gereken koruyucu önlemler vardır. Hamilelik süreci boyunca hangi gıdalardan kaçınılması gerektiğini, dikkat edilmesi gereken seyahat önlemlerini ve belirli egzersiz kısıtlamalarına önem verildiğinin farkındayız. Dikkatlerden kaça bir nokta ise, havanın kalitesinin yakında anne olmayı bekleyen adayları ve taşıdıkları neşe tomurcuklarını nasıl etkilediğidir.

İyi hava kalitesine sahip olmak hepimiz için, hatta bebek bekleyenler için çok daha önemlidir. Araştırmacılar, hava kirliliğinin ve düşük hava kalitesinin fetal büyüme üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini söylüyor. Amerikan Hamilelik Derneği’ne göre, hamile bir annenin hava kirleticilerine maruz kalması; düşük doğum, erken doğum, preeklampsi(gebelik zehirlenmesi) ile sonuçlanabilir ve plasentayı ihlal eden partikül madde nedeniyle bebeğin yaşamının ilerleyen dönemlerinde astıma yakalanma olasılığını artırabilir.

Partiküller, iç mekan kirliliğinin ana nedenleridir. Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA), partikül maddeyi (partikül kirliliği olarak da adlandırılır) havada bulunan katı partiküller ve sıvı damlacıkların bir karışımı olarak tanımlar. Toz, kir, is veya duman gibi bazı parçacıklar çıplak gözle görülebilecek kadar büyük veya karanlıktır. Diğerleri o kadar küçüktür ki, ancak bir elektron mikroskobu kullanılarak tespit edilebilirler. Bir hava temizleyicinin kullanılması, bu zararlı kirleticileri havadan ve ayrıca anne ve bebeğin akciğerlerinden filtrelenmesinde işe yarar.

Verimli hava kalitesi için belirli hava temizleyicilere ihtiyaç duyulduğuna dikkat etmek önemlidir. Hava temizleyici bir HEPA (Yüksek Verimli Partikül Emici Filtre) filtreleme sistemi içermelidir. Bu filtreler yüksek standartlarda üretilir, belirli verimlilik düzeylerini karşılamalıdır ve özel olarak 0,3 mikrona kadar olan partikülleri yakalamak için üretilmektedir.

Bütün Winix hava temizleme cihazları, anne ve bebeği polen, küf sporları, toz, evcil hayvan tüyleri, mikroplar ve 0,3 mikrona kadar duman dahil olmak üzere havadaki kirleticilerin %99,97’sinden koruyan bir True HEPA filtresi içerir. Anneliğe hazırlanırken kendinize ve neşe paketinize en güvenli ve en sağlıklı havayı sağlayın.

Back To Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x