skip to Main Content

AIR MENTOR

AIR MENTOR, iç mekan hava kalitesi izleme imkanı veren cihazlardır. Air Mentor-Pro cihazı dahili endüstriyel derecelendirilmiş sensörler sayesinde 6 parametreye göre iç mekan hava kalitesini anlık takip ederek Wifi aracılığıyla, verileri akıllı telefon veya bilgisayar ortamına kolayca aktarıp arşivleyebilmektedir.  Ayrıca Air Mentor cihazı, hava kalitesi kötü ise, düzeltici aksiyonlar olarak neler yapabileceğinizi de sizlere tavsiyeler de vermektedir.

1,250.00 TL 999.00 TLSepete Ekle

PM 2.5

PM 2.5

Air mentor 1 mikrometre boyutundan daha büyük parçacıkları tespit eder ve partikül boyutu 2,5 mikrometreden daha büyük partikül madde konsantrasyonunun (µm / m³) yaklaşık değerini tahmin eder.

PM 10

PM 10

Air mentor 1 mikrometre boyutundan daha büyük parçacıkları tespit eder ve partikül boyutu 10 mikrometreden daha büyük partikül madde konsantrasyonunun (µm / m³) yaklaşık değerini tahmin eder.

TVOC

TVOC

Toplam Volatile Organik Bileşen (TVOC) Konsantrasyonu

CO2

CO2

Karbondioksit içeriği lokasyona bağlı olarak, temiz havada 400ppm (milyonda bir)’dir. Yüksek CO2 konsantrasyonu olan bir ortamda bulunmak insanlarda; uyku haline, baş dönmesine, görme ve işitme bozukluklarına yol açar. Aynı zamanda insanların tepkisizleşmesine ve karar verme yetilerinin zayıflamasına neden olabilir.

YAŞAM ALANINIZDA SAĞLINIZA ETKEN 6 MADDE

Yaşadığınız ve en çok zaman geçirdiğiniz ev, ofis gibi alanlardaki hava kalitesini ve yaşam standartlarınızı etkileyen 6 ana parametre.

#1 PM 2.5 ölçümü
#2 PM 10 ölçümü
#3 Toplam VOC ölçümü
#4 CO2 ölçümü
#5 Sıcaklık ölçümü
#6 Nem ölçümü

HAVA KALİTESİNİ BOZAN ETMENLER

Kapalı ortamların hava kalitesi genellikle iklim ve dışarıdaki havaya da bağlı olarak değişir. Hava kalitesi de evin fiziki yapısı, elektronik cihaz veya aletler, mobilyalar, dekorasyon ve alışkanlıklara bağlı olarak farklılık gösterir. Air Mentor, hava kalitesi konusunda sizleri bilgilendirmenin yanında, sağlıklı yaşam için temiz havayı geliştirebilmeniz ve koruyabileceğiniz için doğru stratejleri sunmaya yönelik üretilmiştir.

Örneğin bulunduğu ortamdaki kirliliğin türünü tespit ederek sizi belki farkında olmadığınız kirlilik kaynağı konusunda bilgilendirir. Ayrıca yine hava kirliliğinin türüne göre, hangi tür bitkiyi bulundurmanızın faydalı olacağını belirtir.

0
limit PM2,5 (µg/m³)
0
limit PM10 (µg/m³)
0
limit TVOC (ppm)
0
limit CO2 (ppm)

KAPALI ORTAMLARIN HAVA KALİTESİ

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, her yıl 4 milyondan fazla insan kapalı ortamlardaki hava kirliliğinden ötürü ölmektedir. İnsanlar zamanlarının % 70-90’ını kapalı ortamlarda geçirirler, ancak ne yazık ki kapalı ortamlardaki hava açık havaya kıyasla çok daha kirli ve kalitesizdir. Bu durum, insanlarda baş ağrısı, alerji, astım, solunum yetmezliği ve hafıza kayıplarına neden olmaktadır.

Back To Top